Żmigrodzki wyścig kolarski na razie bez zmian, ale zawodnicy muszą wyrobić licencję

Gmina Żmigród w roku 2021 ponownie będzie gospodarzem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Grand Prix Doliny Baryczy oraz amatorskich zmagań z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Oba te zmagania zaplanowane są na 13 czerwca, ale czy warunki epidemiologiczne pozwolą na organizację tego wydarzenia?

Czytaj więcej: Żmigrodzki wyścig kolarski na razie bez zmian, ale zawodnicy muszą wyrobić licencję

OSiR niedostępny do 9 kwietnia.

Informujemy, że w związku z wydanym nowym rozporządzeniem epidemiologicznym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie będzie niedostępny do dnia 9 kwietnia br. Wstęp na obiekt będą mieli tylko i wyłacznie uczestnicy zajęć treningowych organizowanych przez MKS Piast Żmigród

Czytaj więcej: OSiR niedostępny do 9 kwietnia.

ROWEROWE WALENTYNKI ODWOŁANE, ALE UPOMINEK NA CIEBIE CZEKA

Za oknami mamy przepiękną zimową aurę na którą czekaliśmy z utęsknieniem. Z podobną tęsknotą oczekujemy tegorocznych walentynek, które dotrą do nas już w najbliższą niedzielę. W ramach całorocznego projektu „Żmigrodove roverlove” Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i Stowarzyszenie Dolnośląska Kraina Rowerowa zorganizuje wiele wydarzeń, których głównym atrybutem będzie rower. Jednym z punktów programowych miały być „Rowerowe walentynki”, ale niestety ze względu na panujące warunki atmosferyczne wydarzenie to zostaje odwołane. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do udziału w tej zakochanej rowerowej przygodzie i zapraszamy do Referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie po odbiór niespodzianek. Walentynkowe gadżety rowerowe już na was czekają! Kolejne wydarzenie w ramach „Żmigrodove roverlove” to pierwszy weekend wiosny, a więc bądźcie czujni…
Grzegorz Paryna

ODWOŁANE

Żmigród wbiegnie w Nowy Rok

Z wielką nadzieją wszyscy czekamy na koniec roku 2020. Roku, który zaskoczył cały świat eksplozją epidemii i dalszymi konsekwencjami w życiu codziennym całej społeczności. Dlatego też teraz oczekujemy nowego 2021 roku z wiarą, że będzie on zdecydowanie inny i powoli wrócimy do normalności.

Czytaj więcej: Żmigród wbiegnie w Nowy Rok

ŻMIGRÓD ZAPRASZA NA ROWEROWE WALENTYNKI

Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski miesiąc temu ogłosił, że rok 2021 będzie „Rokiem rowerowym” w Żmigrodzie. Wiąże się z tym wiele wydarzeń, których głównym atrybutem będzie popularny „jednoślad”. W żmigrodzkim rynku już przyświeca wszystkim efektowny rower, jako symbol aktywnych najbliższych 12 miesięcy, a przed nami wydarzenia z nim związane m.in. rodzinne rajdy rowerowe, wyścigi kolarskie, czy okolicznościowe wyprawy rowerowe. Najbliższa taka już niebawem, a dokładnie w same „Walentynki”. Tak, tak w Żmigrodzie to jest możliwe! Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” ze znakomicie wkomponowanymi nowymi drogami rowerowymi, to idealne miejsce do tego, aby ten „Dzień zakochanych” spędzić razem, we dwoje i aktywnie. Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i Dolnośląska Kraina Rowerowa przygotowali romantyczną wyprawę dla odważnych miłośników rowerowej turystyki . Każdy może w tym uczestniczyć bez zobowiązań i bez względu na wiek. Wystarczy tylko przejechać dowolną trasę i zaliczyć dwa wyznaczone punkty postojowe, gdzie dla uczestników będą czekały tajemnicze walentynkowe niespodzianki. Pierwszy postój znajduje się w świetlicy w Rudzie Żmigrodzkiej, a drugi w baszcie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie. Ta romantyczna wyprawa nic nie kosztuje, a z pewnością przyniesie same korzyści zarówno zdrowotne, jak i te uczuciowe… Jeżeli uważasz, że te Walentynki chcesz spędzić w wyjątkowy sposób wystarczy zadzwonić pod nr tel. (71) 385-27-58 i zgłosić udział swojej pary (zgłoszenia do 11 lutego). Zachęcamy do wspólnej zabawy i do zapoznania się z regulaminem tego wydarzenia. 

Grzegorz Paryna

Regulamin - pobierz