Żmigrodove Roverlove na karpiku

W niedzielę (3 października) w Żmigrodzie odbyła się kolejna turystyczna wyprawa rowerowa. Tym razem uczestnicy mieli do przejechania 45-kilometrową trasę, zaliczając po drodze kilka atrakcji. Zwieńczeniem tej rowerowej przygody był skonsumowany karpik w sosie kurkowym w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie odbywało się Święto Karpia i Lasu.

Czytaj więcej: Żmigrodove Roverlove na karpiku

Żmigrodove Roverlove jedzie na „Pieczonego ziemniaka”

Za nami 51 Rajd Rowerowy „Doliną Baryczy”, a przed nami kolejna rowerowa wyprawa. Tym razem miłośnicy dwóch kółek będą mieli możliwość podziwiać nie tylko urokliwą lokalną naturę, ale również posmakować coś pysznego, bo oto Żmigrodove Roverlove po raz pierwszy zawita w Korzeńsku, gdzie odbędzie się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.
Sołectwo Korzeńsko kilka lat temu wprowadziło do swojego kalendarza wyjątkowe wydarzenie, które zdominował „Pieczony ziemniak”. Ten bohaterski przysmak przypadł do gustu nie tylko mieszkańcom Korzeńska, ale i turystom, którzy chętnie co roku przybywają do tej miejscowości, aby posmakować to „cudo”. Dodatkowo całe wydarzenie jest wzbogacone licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ten radosny dzień w tym roku razem z mieszkańcami Korzeńska spędzi Żmigrodove Roverlove! W tym wyjątkowym, rowerowym roku Gminy Żmigród nie mogło zabraknąć miłośników turystyki rowerowej właśnie w Korzeńsku, dlatego też już w sobotę odbędzie się wspólna rowerowa wyprawa na to wydarzenie. Uczestnicy w sumie przejadą 55 kilometrową trasę, a ostatnim postojem będzie właśnie Korzeńsko, gdzie każdy posmakuje „Pieczonego ziemniaka” i grillowaną kiełbaskę. To będzie prawdziwa rowerowa uczta bogata nie tylko w malowniczą trasę, ale również lokalny przysmak kulinarny! W imieniu organizatorów: Gminy Żmigród, Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie, Dolnośląskiej Krainy Rowerowej zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej, radosnej rowerowej przygody.

- Termin wyprawy rowerowej: 11 września 2021(sobota), godz. 11.00- OSiR Żmigród (biuro zapisów).
- Trasa Rajdu: OSiR Żmigród (start, biuro wyprawy, parking na samochdy) – Zespół Pałacowo-Parkowy Żmigród – Jamnik – Ruda Żmigrodzka – Niezgoda – Olsza – Zielona Wieś – Dębno – Korzeńsko (catering) – Chodlewo – Jaz 8 Tam Bychowo – Żmigródek – OSiR Żmigród (meta).
- Długość trasy: 55 km
- Koszt: 12 zł dorośli, 6 zł dzieci i młodzież
- Przed wyprawą prosimy o zapoznanie się z Regulaminem

REGULAMIN - POBIERZ

Grzegorz Paryna


Kolarze ponownie spotkają się w Żmigrodzie

W ostatni weekend września bieżącego roku Żmigród ponownie ugości miłośników kolarstwa szosowego. W sobotę (25 września) odbędzie się XIX Indywidualny Wyścig Kolarski Road Maraton na Czas o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród, a dzień później na tej samej trasie XV Drużynowy Wyścig Kolarski Road Maraton na Czas o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród.

Czytaj więcej: Kolarze ponownie spotkają się w Żmigrodzie