Jubileuszowy Rajd Rowerowy

20 września, 40 Rajd Rowerowy, 48 kilometrów, 5 postoi, Święto Karpia i Lasu, wieża widokowa, napoje chłodzące, posiłek i upominki promocyjne Gminy Żmigród. Tak w wielkim skrócie można opisać to, co czeka miłośników rowerowych wędrówek w towarzystwie okazałej przyrody. 

Już w niedzielę (20 września) punktualnie o godz. 12.00 z parkingu przy Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie wystartuje kolejny Jubileuszowy Rajd Rowerowy. Lokalna wyprawa rekreacyjno-wypoczynkowa odbędzie się już po raz 40! W związku z tym Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie wraz ze Żmigrodzkim Towarzystwem Cyklistów „Baryczanie” zorganizowali równie wyjątkowy Rajd, który będzie uatrakcyjniony licznymi niespodziankami. Ze Żmigrodu rowerzyści udadzą się do Prusic przez Powidzko i Ligotkę. W Prusicach będzie miał miejsce postój podczas którego każdy uczestnik będzie mógł zwiedzić wieżę widokową miejscowego Ratusza. Następnie cała załoga wyruszy na trasę pokonując kolejne kilometry i zaliczając następne miejscowości Kaszyce Wielkie, Domaniowice, Koniowo, Książęcą Wieś, aż do Rudy Żmigrodzkiej, gdzie przy miejscowej świetlicy będzie odbywało się „Święto Karpia i Lasu”. Podczas tego postoju każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny po który wszyscy udadzą się do mety, czyli żmigrodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W związku z Jubileuszem Rajdu Rowerowego podczas trwania tej wyprawy każdy cyklista zostanie uhonorowany pamiątkowymi gadżetami promocyjnymi Gminy Żmigród. Oprócz wspomnianych atrakcji organizatorzy zapewniają opiekę medyczną,  ubezpieczenie NNW oraz serwis techniczny w razie awarii ukochanej „maszyny”. 

Prawo startu mają osoby powyżej 12 roku życia, które posiadają „kartę rowerową” (za zgodą rodzica lub opiekuna do 18 roku życia) oraz osoby dorosłe bez obowiązku posiadania ”karty rowerowej”. Koszt uczestnictwa to jedyne 6zł dla dzieci i 8 zł dla dorosłych. 

ZESPÓŁ PLACÓWEK KULTURY W ŻMIGRODZIE ZACHĘCA DO WSPÓLNEJ JUBILEUSZOWEJ WYPRAWY ROWEROWEJ!                                                                

Grzegorz Paryna

Regulamin do pobrania - TUTAJ