Nowy stadion oficjalnie otwarty

W czwartek (15 grudnia) burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oficjalnie otworzył nową inwestycję. Nowoczesny stadion piłkarski ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem robi wielkie wrażenie, ale przede wszystkim daje możliwości rozwoju miłośnikom sportu na wiele lat. – Pracowaliśmy nad tym projektem cierpliwie od kilku lat i w końcu mamy udany efekt – wyznał szczęśliwy główny sternik ziemi żmigrodzkiej.

Na ten dzień żmigrodzianie czekali od dłuższego czasu, a połączone to było z wizją przyszłości. Już kilka lat temu Gmina Żmigród pozyskała grunt, który w planie miał być przeznaczony na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą. I oto 15 grudnia 2022 roku oficjalnie dokonano otwarcia właśnie takiego obiektu. Boisko z trawy syntetycznej o wymiarach 105/68m, sztuczne oświetlenie, elektroniczny system zraszania nawierzchni, trybuny na 450 miejsc siedzących, budka spikerska, nagłośnienie, sprzęt do pielęgnacji obiektu, te wszystkie atuty posiada nowy żmigrodzki obiekt sportowy. Na uroczystości otwarcia nowego stadionu obecni byli m.in. Małgorzata Matusiak - Starosta Powiatu Trzebnickiego, Jan Czyżowicz - przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Andrzej Padewski – prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, radni rady Miejskiej Żmigrodu, przedstawiciele Zespołu Placówek Kultury i Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie oraz przedstawicieli klubów sportowych.
- Niezmiernie cieszę się, że jesteśmy świadkami realizacji tej wyjątkowej inwestycji. Nowy stadion ze sztuczną nawierzchnią trawiastą był nam tutaj w Gminie Żmigród bardzo potrzebny. Pracowaliśmy nad tym projektem od dłuższego czasu. Teraz możemy z satysfakcją mówić, że miłośnicy sportu mają nowe i większe możliwości rozwoju na wiele, wiele lat. Nasz żmigrodzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jako cały kompleks teraz robi jeszcze większe wrażenie i jest naszą główną wizytówką sportową pod względem infrastruktury. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji, a w szczególności radnym Rady Miejskiej Żmigrodu oraz pracownikom referatu Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie – mówi burmistrz Robert Lewandowski.
Nowy stadion znajdujący się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie zarządzany przez Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie. W dni powszednie będzie udostępniany klubom sportowym i szkołom z terenu Gminy Żmigród bezpłatnie po wcześniejszej rezerwacji. Z kolei w soboty i niedziele stadion wraz z zapleczem szatniowym będzie wynajmowany komercyjnie.

Grzegorz Paryna