W Żmigrodzie biegacze i kijkarze zakończyli sezon

W niedzielę (20 listopada) odbył się ostatni etap tegorocznej edycji Żmigrodzkiego Maratonu na Raty i Nordic Walking. Po biegu i marszu z kijkami miała też miejsce uroczysta dekoracja najlepszych uczestników, której dokonał Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Przypomnijmy, że w tym roku Żmigrodzki Maraton na Raty miał swój mały jubileusz, gdyż był rozgrywany po raz 10. Z kolei Maraton na Raty Nordic Walking zaliczył swoją 3. edycję. Zasady rywalizacji rozgrywanej w miejscowym Zespole Pałacowo-Parkowym były niezmienne i tak zawodnik, aby być sklasyfikowanym na koniec sezonu musiał zaliczyć przynajmniej 8 etapów. Jak się okazało w gronie mężczyzn to minimum osiągnęło 14 zawodników, a żeńskim 12 zawodniczek. Tymczasem wśród fanów spacerów z kijkami na pamiątkowy medal zapracowały 4 osoby. Po tym jak wszyscy zawodnicy przybyli na metę ostatniego etapu tych zmagań Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski dokonał uroczystego podsumowania całego sezonu, a najlepszych zawodników i zawodniczki uhonorował pamiątkowymi medalami i pucharami. Najmłodszym uczestnikiem całego cyklu został 9-letni Kacper Kmiotek, a najstarszym 75-letni Stanisław Burkowski. Co ciekawe ten pierwszy w „generalce” zajął bardzo dobre 5 miejsce. W tym zestawieniu tryumfował Michał Klimkowski, który zaliczył 9 etapów, a w 7. z nich był najszybszy. Z kolei w gronie żeńskim tryumfowała Anna Kaczmarek z ilością 232 punktów. Natomiast najlepsi w klasyfikacji Nordic Walking okazali się Paulina Maćkowiak i Łukasz Polak.
- Gratuluję wszystkim uczestnikom tej edycji Maratonu na Raty przede wszystkim wytrwałości, bo nie jest wcale tak łatwo w niedzielny poranek zmobilizować się do aktywności fizycznej. Jestem pod wielkim wrażeniem, szczególnie najmłodszego uczestnika, czyli 9-letniego Kacpra, który przebiegł trasę 9-krotnie i najstarszego, 75-letniego, Pana Stasia. Dziękuję serdecznie pracownikom ZPK Żmigród za przygotowanie wszystkich 10. etapów wraz z cateringiem, za czujność nad organizacją tych zmagań. Dziękuję również Ochotniczej Straży Pożarnej ze Żmigrodu oraz Panu Mirosławowi Gordziczowi, który społecznie pomaga przy sędziowaniu. Jednocześnie zapraszam wszystkich miłośników aktywnego trybu życia do kolejnej edycji Maratonu na Raty, który wystartuje już w lutym przyszłego rok – powiedział Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.
Kolejny 11. Żmigrodzki Maraton na Raty i 4. Nordic Walking wystartuje 19 lutego 2023 roku. Organizatorami tej formy aktywności sportowej są Gmina Żmigród i Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Grzegorz Paryna

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn - Żmigrodzki Maraton na Raty Nordic Walking - TUTAJ
Klasyfikacja generalna kobiet - Żmigrodzki Maraton na Raty - TUTAJ 
Klasyfikacja generalna mężczyzn - Żmigrodzki Maraton na Raty - TUTAJ
Punktacja kobiet - Żmigrodzki Maraton na Raty - TUTAJ
Punktacja mężczyzn - Żmigrodzki Maraton na Raty - TUTAJ
Punktacja kobiet i mężczyzn - Żmigrodzki Maraton na Raty Nordic Walking - TUTAJ