Żmigrodzki skatepark odmłodzony i wzbogacony

W środę (12. października) zakończył się projekt Budżetu Obywatelskiego 2022 w Żmigrodzie. W tym zakresie wykonano modernizację starych urządzeń skateparku oraz zakupiono dwie nowe atrakcje. Dzięki temu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie zyskał nie tylko na uroku, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie, a to jest najważniejsze dla młodych użytkowników.

Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie kierował realizacją Budżetu Obywatelskiego 2022. Najpierw zmodernizowano starą i sparciałą konstrukcję istniejących urządzeń oraz częściowo wymieniono płyty najazdowe na nowe. Dodatkowo na terenie żmigrodzkiego skateparku pojawiły się dwa efektowne nowe urządzenia: Fun-Ramp o szerokości 3,6m i wysokości 1,8m oraz podwójny Spine-Ramp o wysokości 0,8m. Obie te atrakcje są wykonane z konstrukcji betonowej, która w ostatnim czasie na rynku cieszy się dużo większym zainteresowaniem, a niżeli wcześniejsze drewniane zestawy. Informujemy, że skatepark znajdujący się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie jest ogólnodostępny i bezpłatny. Wszystkim użytkownikom życzymy udanej zabawy i rozwoju swoich własnych umiejętności sportowych.
- Ta inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 przez Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich miał zakres modernizacji skateparku, czyli naprawie urządzeń, które już posiadaliśmy. Drugi etap z kolei, to już zakup dwóch nowych urządzeń, ale z konstrukcji betonowej. Żmigrodzkie dzieci i młodzież korzystają z obiektu, tak więc mamy pewność, że była to trafna inwestycja. Nie pozostało mi nic innego jak zaprosić wszystkich do korzystania ze żmigrodzkiego skateparku – podsumował Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Grzegorz Paryna