Spotkanie z Trenerem, które odmieniło zespół

Drużyna piłkarska ZPK Oldboy Żmigród coraz śmielej radzi sobie w rozgrywkach Dolnośląskiej II Ligi (grupy 3). Żmigrodzianie w trzech ostatnich meczach ugrali 6 punktów i co ważne w konfrontacji z czołowymi zespołami ligi. W miniony poniedziałek zespół trenera Pawła Olesia wygrał w Korzeńsku z wiceliderem Sokołem Ujeździec Mały.

W poniedziałek (25 kwietnia) drużyna ze Żmigrodu doświadczyła prawdziwego przełamania, gdyż we wcześniejszych spotkaniach nie potrafiła odnieść zwycięstwa. Konfrontacja z Dolpaszem Skokowa była rozgrywana wyjątkowo na żmigrodzkim stadionie. Powodem takiej sytuacji był prezent jaki gospodarze zgotowali dla legendarnego trenera, działacza i prezesa Piasta Żmigród Mieczysława Bednarskiego, który kilka dni wcześniej obchodził 85. urodziny. W tym wyjątkowym spotkaniu Jubilatowi towarzyszyli również: burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, czy aktualny prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski. Najlepszym prezentem dla trener Mieczysława bednarskiego było zwycięstwo ZPK Oldboy 5-3. Warto dodać, że w aktualnej kadrze żmigrodzkiej drużyny w większości grają byli wychowankowie Mieczysława Bednarskiego. W kolejnym meczu żmigrodzianie na wyjeździe walczyli dzielnie, ale ostatecznie przegrali z liderującą Orlą Wąsosz 0-1. Tymczasem w miniony poniedziałek (16 maja) podopieczni trenera Pawła Olesia wygrali na boisku w Korzeńsku z wiceliderem Sokołem Ujeździec Mały 4-3. W następnej serii gier żmigrodzianie będą rywalizować w Miękini z miejscową Pogonią.
ZPK Oldboy Żmigród – Sokół Ujeździec Mały 4-3(2-2)
Bramki: Rospęd x2, Jurdeczka, Jasłowski.
ZPK Oldboy: Łukasz Gigoń – Przemysław Matusiak, Kamil; Jasłowski, Zbigniew Pogoda, Grzegorz Jurczenko, Sebastian Polewiak, Przemysław Staniszewski, Łukasz Jurdeczka, Marek Rospęda, Mariusz Bączek, Paweł Oleś.
Ponadto grali: Grzegorz Olejniczak, Jacek Gawlicz, Dariusz Gierus, Mariusz Cłapka, Paweł Kmiotek, Kamil Rybka.
Kolejka 14 - 25.04.2022
KS POGOŃ Miękinia 5 : 1 TĘCZA Pisarzowice OLDBOY
LKS ZORZA Pęgów 1 : 4 SOKÓŁ Ujeździec Mały
SOKÓŁ SOKOŁOWICE 3 : 3 ORLA Wąsosz
ZPK OLDBOY ŻMIGRÓD 5 : 3 LKS DOLPASZ Skokowa
Kolejka 15 - 09.05.2022
TĘCZA Pisarzowice OLDBOY 2 : 3 LKS DOLPASZ Skokowa
ORLA Wąsosz 1 : 0 ZPK OLDBOY ŻMIGRÓD
SOKÓŁ Ujeździec Mały - : - SOKÓŁ SOKOŁOWICE
KS POGOŃ Miękinia 5 : 6 LKS ZORZA Pęgów
Kolejka 16 - 16.05.2022
TĘCZA Pisarzowice OLDBOY 4 : 3 LKS ZORZA Pęgów
SOKÓŁ SOKOŁOWICE 3 : 4 KS POGOŃ Miękinia
ZPK OLDBOY ŻMIGRÓD 4 : 3 SOKÓŁ Ujeździec Mały
LKS DOLPASZ Skokowa 0 : 0 ORLA Wąsosz

Grzegorz Paryna