Spotkanie z Kadrą Narodową Kobiet w kajakarstwie

W czwartek 19 maja br. od godz. 9.00 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie odbędzie się spotkanie z Kadrą Narodową Kobiet w kajakarstwie. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu. W spotkaniu będzie uczestniczył Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, gospodarstwo rolne M. Sznajder Kiszone Warzywa i Owoce z Doliny Baryczy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie oraz mieszkańcy gminy Żmigród.

Niekonwencjonalny Trener Kadry Olimpijskiej Kobiet Tomasz Kryk wie doskonale, jak ważne jest zdrowe odżywianie u sportowców. Szkoleniowiec przykłada dużą wagę do pokarmów spożywanych przez zawodniczki i uważa jelita za drugi mózg. Podczas zawodów, czy zgrupowań potrafi wozić ze sobą po 20-30 kg ogórków kiszonych i kiszonej kapusty, które są bogatym źródłem aktywnych biologicznie składników i mają potencjał pro-zdrowotny. Podczas spotkania obecny będzie również trener mentalny kadry – Sebastian Zahara. Jest on jednym z uczniów Wima Hofa, czyli słynnego "Człowieka Lodu", a jego motto życiowe to: "zdrowy, silny, szczęśliwy".

Poniżej przedstawiamy skład zawodniczek obecnych na spotkaniu:
Anna Puławska – dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
Dominika Putto – wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata seniorów z 2021 roku
Justyna Iskrzycka - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2022, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
Karolina Naja – czterokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
Marta Walczykiewicz – wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w konkurencji K1 200m, Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy, Mistrzyni Igrzysk Europejskich, Multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
Katarzyna Kołodziejczyk – brązowa medalistka Mistrzostw Świata seniorów w konkurencji K4-500 w 2018 roku oraz w 2019 roku, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich w 2019 roku w konkurencji K4-500, medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Świata
Martyna Klatt – dwukrotna złota medalistka z 2021 roku w konkurencjach olimpijskich na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Anna Zagórska - Wicemistrzyni Europy
Adrianna Kąkol - brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Świata

Do zobaczenia w Żmigrodzie!