Udany start szachistów

14 listopada 2021 roku w Szymanowie po raz pierwszy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w szachach szybkich ♟♟♟ Turniej ten odbył się w 2 kategoriach szachowych do lat 18 i powyżej 18.
 
 
Gminę Żmigród reprezentowało 10 młodych zawodników i zawodniczek, którzy uczęszczają na zajęcia szachowe w Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie prowadzone przez pana Jacka Ćwiklińskiego.
Najlepszą zawodniczką ze Żmigrodu okazała się Matylda Adamowicz, która zajęła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej, natomiast 1 miejsce w kategorii Kobiet.
Drugim zawodnikiem, który popisał się swoimi umiejętnościami był Michał Błaszkowski. Zajął on 7 miejsce i dzięki temu zdobył IV kategorię szachową. Trzecim zawodnikiem był Kacper Kucharski. Zajął on 12 miejsce i tym samym zwiększył swój ranking szachowy na kategorię IV.
W zawodach wzięli także udział najmłodsi zawodnicy naszej sekcji szachowej: Piotr Krysa (22 miejsce ), Patryk Chorążyczewski (23 miejsce), Antoni Błaszkowski (24 miejsce), Łucjan kapłan (27 miejsce), Hanna Lewizorowicz (30 miejsce), Leon Adamowicz (31 miejsce), Jan Krysa (40 miejsce) – Jest on najmłodszym zawodnikiem naszej sekcji. Ma dopiero 5 lat.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.