To będzie wyjątkowa podróż rowerowa

Już w najbliższą sobotę (11 września) w Żmigrodzie odbędzie się kolejna wyprawa rowerowa. Tym razem uczestnicy udadzą się do Korzeńska na kulinarny przysmak jakim jest pieczony ziemniak.

Właśnie tam od godz. 15.00 rozpocznie się tradycyjne święto, czyli „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Ochotnicza Straż Pożarna w Korzeńsku organizuje to wydarzeniu już od kilku lat, a wszystkie zebrane środki przeznacza na zakup nowego sprzętu do swojej jednostki. Tak więc w Korzeńsku będzie dużo zabawy, radości, muzyki, ale i szlachetności.
Organizatorzy tej wyjątkowej wyprawy rowerowej, a więc Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i Dolnośląska Kraina Rowerowa przygotowali dla uczestników niespodziankę, która wiąże się ze zmianą rowerowego szlaku do pokonania. Otóż w Niezgodzie będzie miał postój podczas którego będzie można zapoznać się z historią tej miejscowości i samych mieszkańców, która w trakcie II Wojny Światowej była bardzo drastyczna i bolesna. Przy miejscowej świetlicy znajduje się tablica postawiona 10 kwietnia 2016 roku upamiętniająca tragedię Huciska i Miedziaków z tamtych czasów. Całą historię przybliży wszystkim uczestnikom rowerowej wyprawy sołtys Niezgody Dariusz Gierus. Jednocześnie informujemy, że będzie możliwość zakupienia pamiątkowych gadżetów związanych z Niezgodą m.in. książki, pocztówki, czy magnesy. Zebrane środki oczywiście będą przekazane na dalszy rozwój tego sołectwa, które jest bardzo aktywne w swoim działaniu.
Zapraszamy do wspólnej rowerowej przygody wszystkich chętnych. To będzie niezwykła przygoda z wielką historią w tle i lokalnym kulinarnym przysmakiem.

Start: OSiR Żmigród godz. 12.00 (biuro otwarte od godz. 11.00)
Koszt 12 zł dorośli, 6 zł dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem tego wydarzenia i trasą przejazdu.

Grzegorz Paryna

REGULAMIN