Oldboye rozpoczęli kolejny sezon

Piłkarska tradycja „Starszych Panów” w Żmigrodzie jest kontynuowana. W miniony poniedziałek ZPK Oldboy Żmigród od przegranej zainaugurował nowy sezon, ale pozytywne wnioski z gry można wyciągnąć.


Drużyna piłkarska Oldboy Żmigród ma swoją bogatą historię, która liczy już 25 lat. Różne były scenariusze tej futbolowej przygody, ale najważniejsze, że aktualnie ta tradycja jest kontynuowana. Od kilku lat żmigrodzianie występują pod nazwą ZPK Oldboy, a wszystko dlatego, że mogą liczyć na wsparcie organizacyjne Zespołu Placówek Kultury. I właśnie jako ZPK Oldboy Żmigród ekipa składająca się z zawodników 35+ zainaugurowała sezon 2021/2021 we wrocławskiej II Lidze (grupie 3). Na początek żmigrodzianom przyszło się zmierzyć z orlą Wąsosz, która jeszcze wiosną bieżącego roku rywalizowała w I Lidze, ale na koniec rozgrywek musiała pogodzić się ze spadkiem. Wiadomo było, że przed drużyną, którą prowadzi trener Paweł Oleś będzie bardzo trudne zadanie, gdyż rywale w swoich szeregach mają bardzo dobrych piłkarzy z 3-ligową przeszłością w Rawii Rawicz. Dodatkowo ze względu na urazy i czas urlopowy gospodarze mieli znaczące braki kadrowe. Jak się okazało na boisku w Korzeńsku, bo tam rozgrywają swoje mecze żmigrodzianie, te osłabienia personalne miały decydujący wpływ na wynik spotkania. Pierwsze 20 minut gry należało do przyjezdnych, którzy swoją przewagę udokumentowali dwom golami. Po zmianie stron (gra się 2x35 minut) Orla Wąsosz dołożyła jeszcze 3 bramki i ostatecznie wygrała 5-0. Tak więc ZPK Oldboy Żmigród nowy sezon zaczął od porażki, ale warto podkreślić, że zawodnicy walczyli jak mogli z faworyzowanym rywalem. Mieli też swoje okazje strzeleckie, ale niestety w tym dniu brakowało skuteczności. Kolejny mecz żmigrodzianie rozegrają w najbliższy poniedziałek (30 sierpnia, godz. 18.00) w Ujeźdźcu Małym z miejscowym Sokołem.
ZPK Oldboy Żmigród – Orla Wąsosz 0-5(0-2)
ZPK Oldboy: Paweł Oleś, Zbigniew Pogoda, Mariusz Bączek, Grzegorz Paryna, Sebastian Polewiak, Tomasz Wacyra, Jacek Nizyński, Grzegorz Jurczenko, Jacek Gawlicz, Marcin Horbik, Marek Rospęda, Robert Kaźmierczak, Przemysław Matusiak.
Wyniki 1 kolejki:
Tęcza Pisarzowice Oldboy – LKS Dolpasz Skokowa 0-2
Sokół Sokołowice – Sokół Ujeździec Mały 2-3
ZPK Oldboy Żmigród – Orla Wąsosz 0-5
LKS Zorza Pęgów – Pogoń Miękinia 2-1

 


Grzegorz Paryna