Akcja Continental i „Dobromat” wystartują ze żmigrodzkim Maratonem na Raty

Już w najbliższą niedzielę (23 maja) o godz. 10.00 wystartuje 9. Żmigrodzki Maraton na Raty i 2. Nordic Walking. Inauguracją nowego sezonu będzie wyjątkowa, gdyż zostaną rozdane nagrody dla najlepszych uczestników poprzedniej edycji tych zmagań, a dodatkowo wszyscy będą mogli udzielić wsparcia mieszkańcowi Gminy Żmigród Kubie Żupińskiemu.

Pamiątkowe, okolicznościowe medale oraz statuetki cały czas czekają na swoich właścicieli. W niedzielę w uroczystej dekoracji udział weźmie Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie Robert Grabkowski. Po długim oczekiwaniu, spowodowanym globalną pandemią w końcu doczekamy się uhonorowania biegaczy i „kijkarek”. Do żmigrodzkiego Zespołu Pałacowo-Parkowego przybędą również założyciel Fundacji Moc Pomocy Bartłomiej Kaczmarek oraz Prezes Fundacji Rafał Mikołajczyk, który kilka minut przed startem opowie o aktywności sportowej, gdyż sam jest paraolimpijczykiem oraz o Kubie i jego aktualnej sytuacji zdrowotnej. Co ciekawe wsparcia finansowego młodemu mieszkańcowi Gminy Żmigród, który rok temu uległ nieszczęśliwemu wpadkowi będzie można dokonać za pomocą dwóch metod: tradycyjnej puszki, którą będzie można zasilać monetami i banknotami oraz metodą elektroniczną, gdyż w biurze zawodów będzie dostępny również „Dobromat”, który będzie przyjmował wpłaty z karty bankomatowej lub telefonów. Ale to nie wszystko! Do organizatorów wydarzenia, czyli Gminy Żmigród i ZPK Żmigród dołącza firma Continental, która na 150 urodziny swojej marki ruszyła z akcją "Po drodze nam z pomaganiem" w ramach której każda aktywność biegowa, rowerowa, spacer itp. generuje w aplikacji Activy kilometry, za które Continental przekaże środki finansowe na działalność statutową Fundacji Moc Pomocy, tj. na wsparcie psychologiczne dla podopiecznych, porady prawne, rehabilitacyjne itd.
Co należy zrobić żeby dołączyć do akcji:
- ściągnąć aplikację Activy na telefon
- dołączyć do akcji Continental "Razem nam po drodze z pomaganiem"
- i uruchomić start podczas każdego treningu.
Poniżej link do opisu akcji: https://razemnampodrodze.pl
oraz nasz post na fb
www.facebook.com/FundacjaMocPomocy/photos/a.283212335960205/805368547077912/

Plan 1 etapu:
Godz. 09.00: Otwarcie biura zawodów (zapisy) i uruchomienie „Dobromatu” (wpłaty)
Godz. 09.45: Uroczyste otwarcie cyklu przez Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego i Dyrektora ZPK Żmigród Roberta Grabkowskiego
Godz. 09.50: Wystąpienie Prezesa Fundacji Moc Pomocy Rafała Mikołajczyka
Godz. 10.00: Start biegu i marszu
Godz. 11.00: Dekoracja najlepszych zawodników z poprzedniej edycji tych zmagań0

Grzegorz Paryna