Żmigrodzki wyścig kolarski na razie bez zmian, ale zawodnicy muszą wyrobić licencję

Gmina Żmigród w roku 2021 ponownie będzie gospodarzem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Grand Prix Doliny Baryczy oraz amatorskich zmagań z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Oba te zmagania zaplanowane są na 13 czerwca, ale czy warunki epidemiologiczne pozwolą na organizację tego wydarzenia?


Wyścigi kolarskie w Żmigrodzie , to już prawdziwa sportowa tradycja. Niestety w tym roku, póki co wszystkie imprezy żyją w wielkiej niepewności, a wszystko z powodu obostrzeń epidemiologicznych, które uniemożliwiają ich organizację. Wszyscy jednak liczą, że powoli będziemy wracać do normalności i stopniowo się „rozkręcać”. Tak, czy inaczej, lepiej być przygotowanym na ewentualny „start”. Dlatego też organizatorzy tegorocznego cyklu kolarstwa szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk wierzą, że spotkają się z miłośnikami tej dyscypliny sportowej na zaplanowanych tegorocznych 11 etapach. Jednym z nich będzie żmigrodzki wyścig, który od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W niedzielę (13 czerwca) wyznaczoną trasą po terenie Gminy Żmigród ponownie przejedzie kilkuset kolarzy, którzy stworzą tą niepowtarzalną atmosferę. Z tej „rywalizacji” z pewnością skorzysta burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski i ponownie pojawi się na starcie wraz ze swoim jednośladem. Na razie wszyscy zawodnicy trenują indywidualnie, przygotowując się do całego cyklu. Tylko, czy uda się zorganizować te zawody? Organizatorzy przygotowują się na kilka wariantów, a jednym z nich jest posiadanie przez każdego kolarza amatora specjalnej licencji dla danej kategorii wiekowej. Dlatego też zachęcamy wszystkich żmigrodzkich miłośników kolarstwa do wyrobienia sobie takiego dokumentu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej
www.dzkol.pl (zakładka wyrób licencje). O ewentualnych zmianach w kalendarzu cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk 2021 spowodowanych warunkami epidemiologicznymi będziemy informować na bieżąco.
Grzegorz Paryna