Rowery miejskie w Żmigrodzie już aktywne

Jest już marzec i powiało wiosenną aurą. Dowodem na to są nie tylko przyjemne warunki atmosferyczne, ale również aktywizacja lokalnej społeczności, która rzuca się w oczy.

I dobrze, bo przecież nie ma nic bardziej przyjemnego niż spacer, bieganie, czy jazda na rowerze i to wszystko na świeżym powietrzu. W Żmigrodzie wszyscy mają do dyspozycji nietuzinkową naturę, którą z każdym kolejnym dniem można się delektować. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, to przecież idealne miejsce do aktywnego wypoczynku w towarzystwie „matki natury”. Ale to nie wszystko… W miniony wtorek swój drugi sezon bytowania rozpoczęły żmigrodzkie rowery miejsce. Popularne już jednoślady o symbolicznej nazwie Ż-Bike, można wypożyczać i zdawać na specjalnych stacjach zlokalizowanych na terenie miasta tj. Zespół Pałacowo-Parkowy, Rynek, Park&Ride Centrum Przesiadkowe (stacja PKP), Ośrodek Sportu i Rekreacji, skrzyżowanie ul. Willowej z ul. 1 Maja (Komisariat Policji), Zespół Placówek Kultury, Hala Sportowa, Targowisko "Mój Rynek", sklep Biedronka, Stacja Paliw Taja Orlen. Opiekę, czyli serwis i nadzór technologiczny nad 25 rowerami miejskimi sprawuje Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie. Wszystkim użytkownikom życzymy udanej i niezapomnianej rowerowej przygody w „Grodzie Smoka”.


Zasady użytkowania żmigrodzkich rowerów miejskich:
Żmigrodzki Rower Miejski to system płatnego korzystania z rowerów miejskich. Każdy z rowerów ma zamontowany sygnał GPS, dzięki czemu jest cały czas monitorowany. Aby odblokować rower, należy pobrać aplikację ROOVEE, zarejestrować się (imię, nazwisko, adres e-mail i nr tel.), załadować konto minimum za 10 złotych. Wypożyczenie roweru miejskiego Ż-BIKE to jedyne 5 groszy za 1 minutę, a więc 3 złote za godzinę. Maksymalny czas wypożyczenia to 12 godzin. Po upływie tego czasu i nieodstawieniu roweru na jedną ze stacji będą naliczane dodatkowe opłaty. Przy każdej ze stacji Ż-BIKE znajduje się szczegółowa instrukcja obsługi.