ZPK Oldboy z pierwszym zwycięstwem

Drużyna ZPK Oldboy Żmigród ma za sobą drugi mecz sezonu 2020/2021 w II Lidze Oldboy (grupie 3). Bramki dla żmigrodzian strzelili Piotr Zieliński i Mariusz Bączek, ale na słowa uznania zasłużył również środkowy obrońca Kamil Jasłowski, który w tym dniu dla rywali był nie do przejścia.

Pierwsze sześć spotkań bieżącego sezonu ZPK Oldboy Żmigród rozegra w roli gospodarza na boisku w Korzeńsku. Przypomnijmy, że przed tygodniem zespół prowadzony przez trenera Pawła Olesia zremisował z Dolpaszem Skokowa 1-1. Z kolei wczoraj (poniedziałek, 31 sierpnia) żmigrodzianie podejmowali Zorzę Pęgów w składzie której znajduje się bardzo dobrze znany w Żmigrodzie Marek Mroziński, który razem z Piastem-Jafra w sezonie 1999/2000 wywalczył awans do Dolnośląskiej IV Ligi. Warto zaznaczyć, że w ówczesnym Piaście grali również Piotr Zieliński, Paweł Oleś, Grzegorz Paryna, czy Zbigniew Pogoda, tak więc tym razem koledzy z boiska spotkali się w rozgrywkach Oldboy 35+. Początek poniedziałkowego spotkania należał do ZPK Oldboy, który już w 4 minucie gry objął prowadzenie po skutecznym strzale Mariusza Bączka. Jak się jednak okazało pęgowianie wcale łatwo skóry nie oddali i kilka razy zagrozili gospodarzom, ale bez efektu bramkowego. W 30 minucie gry żmigrodzianie powiększyli swój dorobek bramkowy, a tym razem skuteczną akcją popisał się Piotr Zieliński. W drugiej części spotkania przyjezdni prezentowali się zdecydowanie korzystniej, co udokumentowali licznymi akcjami ofensywnymi. Jednak w tym dniu znakomicie prezentował się środkowy defensor ZPK Oldboy Kamil Jasłowski, który rozbijał natarcia rywala. Ostatecznie żmigrodzianie wygrali 2-0 i zgarnęli pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Kolejny mecz ZPK Oldboy rozegra w najbliższy poniedziałek (7 września, godz. 17.30). Tym razem do Korzeńska przyjedzie Kometa Kryniczno.

ZPK Oldboy Żmigród – Zorza Pęgów 2-0(2-0)
Bramki: 1-0 Mariusz Bączek (4), 2-0 Piotr Zieliński (30).
ZPK Oldboy Żmigród: Paweł Oleś – Zbigniew Pogoda, Dariusz Gierus, Kamil Jasłowski, Sebastian Polewiak, Grzegorz Olejniczak, Mariusz Bączek, Marek Rospęda, Grzegorz Jurczenko, Mariusz Cłapka, Piotr Zieliński.
Ponadto grali: Łukasz Siciak, Piotr Lemparski, Andrzej Nowak, Wiesław Dukiel, Grzegorz Paryna.

Wyniki 2 kolejki II Ligi Oldboy (grupa 3):
ZPK Oldboy Żmigród – Zorza Pęgów 2-0
Bór Oborniki Śląskie – Kometa Kryniczno 7-0
Dolpasz Skokowa – Zorza Wilkszyn 0-6
Tęcza Pisarzowice – Zorza Sokołowice mecz przełożony

Aktualna tabela rozgrywek:

Lp.

Nazwa drużyny

M

Pkt

Bramki

1

Bór Oborniki Śląskie

2

6

17-2

2

ZPK Oldboy Żmigród

2

4

3-1

3

Zorza Wilkszyn

1

3

5-0

4

Zorza Pęgów

2

3

2-3

5

Dolpasz Skokowa

2

1

1-6

6

Tęcza Pisarzowice

0

0

0-0

7

Sokół Sokołowice

1

0

2-10

8

Kometa kryniczno

2

0

1-9