Żmigrodzkie Kolarskie święto już w sobotę

Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) Gmina Żmigród zamieni się w prawdziwy kolarski raj. Od godzin porannych na ulicach pojawią się kolarze, którzy będą rywalizować w dwóch wyścigach: amatorskim Via Dolny Śląsk o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród i zawodowym Grand Prix Doliny Baryczy.

Gmina Żmigród po raz kolejny będzie gospodarzem wielkiego święta kolarskiego. W sobotę żmigrodzki rynek stanie się sercem zmagań w których udział weźmie 400 zawodników. Warto dodać, że w tym roku do grona Partnerów Dolnośląskiego Związku Kolarskiego i Gminy Żmigród dołączyło Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, czy też Port Lotniczy Wrocław. O godz. 9.30 wystartują amatorzy w wyścigu z cyklu Via Dolny Śląsk. Zmagania te będą odbywały się na tej samej pętli: Żmigród rynek, ul. Wrocławska, ul. Kościuszki, Grądzik, Powidzko, Przedkowice, Osiek, Osiek Mały, Żmigród ul. Sportowa, ul. Kwiatowa, ul. Wileńska, Żmigród rynek. Kolarze amatorzy będą mieli do zaliczenia trzy trasy: chalange’u o długości 18 km (1 pętla), mini o długości 36 km (dwie pętle) oraz maxi mierząca 90 km (5 pętli). Warto zaznaczyć, że w tym wyścigu udział mogą wziąć wszyscy chętni miłośnicy dwóch kółek. Poniżej prezentujemy informację jak należy dokonać zgłoszenia. Z kolei o godz. 13.30 na trasę wyjadą zawodowcy, którzy będą rywalizować w Grand Prix Dolina Baryczy, 29 Memoriale im. J. Grundmanna i J. Wizowskiego rozgrywany pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W tym przypadku Dolnośląski Związek Kolarski kontraktuje zawodowe grupy, a zawodnicy na 162-kilometrowej trasie będą walczyć o cenne punkty potrzebne do uzyskania awansu do światowej elity. W sumie łączna pula nagród finansowych w tej rywalizacji to blisko 5000,00 euro. Jednocześnie zawiadamiamy, że w związku z tymi dwoma wydarzeniami sportowymi w sobotę w Żmigrodzie nastąpi znacząca zmiana w organizacji ruchu drogowego. Prosimy o dostosowanie się do zmian i przepraszamy za utrudnienia.

ZGŁOSZENIA I OPŁATY STARTOWE DO AMATORSKIEGO WYŚCIGU VIA DOLNY ŚLĄSK – ŻMIGRÓD 2018:
Zgłoszenia przyjmowane są przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie: http://viadolnyslask.pl/ lub http://szosowyklasyk.pl
Za zgłoszenie uważa się dostarczenie wypełnionego przez uczestnika formularza zgłoszenia i wpływ na rachunek bankowy Organizatora opłaty startowej. Organizator ustala opłaty startowe w poniższych kwotach:
80 zł – płatne do poniedziałku poprzedzającego dzień startu
100 zł – płatne do dnia startu (w dniu startu opłata dokonywana wyłącznie w Biurze Zawodów - bez gwarancji pełnego pakietu startowego.
20 zł – jednorazowa opłata za numery startowe (na sztycę podsiodłową i biodro) w przypadku zagubienia, zniszczenia poprzedniego etc.

DYSTANSE WYŚCIGU:
22 czerwca 2018, Żmigród
Chalange’u = 18km
Dystans Mini 2 x 18 km = 36 km
Dystans Maxi 5 x 18 km = 90 km
Elita 9 x 18km = 162 km

PROGRAM IMPREZY:
godz. 6.00 - przyjmowanie zgłoszeń Żmigrodzki Ośrodek Kultury, ul. Wrocławska 12, duża sala - amatorzy, sala kinowa - zawodowcy
godz. 9.30 - start Rynek, amatorzy Via Dolny Śląsk
godz. 12.40 - prezentacja ekip Elite, podpisywanie list startowych
godz. 13.15 - zakończenie wyścigu amatorów
godz. 13.30 - start wyścigu UCI Grand Prix Dolina Baryczy 2019
godz. 14.30 - dekoracje amatorów, (scena) rynek
godz. 17.15 - zakończenie wyścigu Elite
godz. 17.30 - dekoracja zawodników Elite

WARUNKI UCZESTNICTWA I ROZGRYWANIA ZAWODÓW:
Zgodnie z regulaminem umieszczonym na www.viadolnyslask.pl

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI:
tel.: (48) 537 615 815
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internet: http://www.viadolnyslask.pl

Grzegorz Paryna