Halówka do lat 13

Rozpoczął się pierwszy tydzień zimowych ferii w naszym województwie. Na dworze umiarkowany mróz sprzyjający spacerom i uprawianiu zimowych dyscyplin sportu a więc wyjazdy na narty bądź próba sił w utrzymaniu się i jeździe na lodowisku. Tę drugą ewentualność zrealizować możemy na żmigrodzkiej tafli przy boisku Orlik’2012. A w międzyczasie do wyboru wiele atrakcji zaproponowanych dla dzieci i młodzieży przez ZPK w Żmigrodzie. Zaliczyć do nich należy organizowany wspólnie z M-G Zrzeszeniem LZS Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej do lat 13, który rozegrany został w czwartek 31 stycznia br. Do zawodów przystąpiły trzy młodzieżowe zespoły: MKS Piast I Żmigród, MKS Piast II Żmigród – trener Jan Fedyna oraz Orlik Czerwony – trener Piotr Bednarski.


Turniej w systemie „każdy z każdym” przeprowadzony został dwuetapowo. Najpierw rozegrano rundę wstępną a później rewanżową, która ostatecznie wyłoniła kolejność po sześciu rozegranych spotkaniach. Niespodzianek nie było, gdyż zwycięzcą został Piast I przed Piastem II i Orlikiem Czerwonym. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowane zostały do kolejnego etapu mistrzostw powiatowych planowanych do rozegrania w żmigrodzkiej hali sportowej 9 lutego br.

Wyniki I rundy:
Piast I – Piast II 5:1
Piast II – Orlik Czerwony 0:0
Orlik Czerwony – Piast I 0:5

Wyniki II rundy:
Piast I – Piast II 6:0
Piast II – Orlik Czerwony 1:0
Orlik Czerwony – Piast I 1:7

Tabela końcowa po II rundach:
1. Piast I Żmigród 4 12 23:2
2. Piast II Żmigród 4 4 2:11
3. Orlik Czerwony Żmigród 4 1 1:13

Królem strzelców został zawodnik Piasta I Filip Żur (7 bramek), najlepszym bramkarzem Tomasz Sadowski z Orlika Czerwonego. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali medalami a najlepsze drużyny dyplomami i pucharami. Pamiątkowe statuetki trafiły do rąk króla strzelców i najlepszego bramkarza.

Składy drużyn:
MKS Piast I Żmigród: Kamil Figura, Maciej Łukawy, Szymon Ostromecki, Maciej Targoni, Filip Żur, Błażej Pulut.

MKS Piast II Żmigród: Marek Mosiek, Filip Cieśla, Tomasz Filiński, Piotr Gałek, Szymon Kabza, Sebastian Ulidowski, Natalia Witkowska, Maciej Czamara, Dominik Mądry, Julia Zimmer.

Orlik Czerwony Żmigród: Tomasz Sadowski, Jakub Zawadzki, Aleksander Pyczak, Oskar Tarnowski, Mikołaj Rudnicki, Dominik Gordzicz, Miłosz Domaszewicz, Aleksander Cierpka, Filip Paszkiewicz, Bartek Sawicki, Filip Sasanowicz, Patryk Poprawa.

Stanisław Chorążyczewski