Już tylko trzy zespoły z kompletem zwycięstw

Minionej niedzieli w 2 kolejce Żmigrodzkiej Lidze Futsalu doszło do szlagierowego pojedynku. Ostatecznie Bodex mający „nóż na gardle” wygrał pewnie z Ogrodami Zimowymi.

Ponowny komplet punktów wywalczył ZPK Oldboy kolei na końcu tabeli pozostają trzy ekipy, które jeszcze nie zdołały zapunktować.
Niedzielne granie w Żmigrodzie rozpoczęła konfrontacja najbardziej doświadczonej ekipy ZPK Oldboy z jedną z najliczniejszych Orkanem Borzęcin. Jak się okazało po raz kolejny mecz z udziałem „starszych panów” ponownie był najbardziej widowiskowy. Wystarczy tylko dodać, że decydującego o zwycięstwie gola ekipa ta zdobyła w ostatnich fragmentach meczu za sprawą Pawła Olesia. Wcześniej dwa gole dla ZPK Oldboy zdobył dobrze dysponowany w tym dniu Piotr Zieliński. Z kolei Orkan Borzęcin może mówić o sporym pechu, gdyż przez 40 minut gry młodzi zawodnicy grali ambitnie i walecznie. Dwie bramki dla zespołu z Borzęcina zdobył 16-letni Krzysztof Wiktorowicz. Ostatecznie jednak doświadczenie wzięło górę w tym spotkaniu i 3 punkty powędrowały do szatni żmigrodzkich oldboyów. W drugim meczu 2 kolejki Smakosze Żmigród grały z Piranią Radziądz. W tym przypadku debiutująca w rozgrywkach drużyna z Radziądza na początku spotkania stawiała skuteczny opór rywalom, aż w końcu do głosu doszedł najlepszy strzelec Smakoszy Robert Kaźmierczak, który zaaplikował przeciwnikowi aż 4 gole. Uzyskaną przewagę jego koledzy z drużyny potrafili skutecznie bronić i ostatecznie wygrali 6-3. W zespole Piranii dwa gole zaliczył Dominik Mrówka, a jedno trafienie dołożył Yurii Ohera. W końcu nadszedł czas na mecz numer 3, a na to spotkanie czekali licznie zgromadzeni w żmigrodzkiej hali sportowej kibice. Podrażniony inauguracyjną porażką z ZPK Oldboy Żmigród zespół Bodexu tym razem walczył z faworyzowanymi Ogrodami Zimowymi. PO kwadransie gry „elektronicy” prowadzili 3-0 po dwóch trafieniach Wiktora Wiktorowicza i jednym Grzegorza Mazurka. Jeszcze przed przerwą „ogrodnicy” zdołali strzelić gola dającego nadzieję na odrobienie straty. Niestety dla nich po zmianie stron Bodex w przeciągu 4 minutach zdobył kolejne 3 gole i było wiadomo, że tej przewagi już nie roztrwoni. Ostatecznie załoga ta wygrała 7-2, a bramki dla przyjezdnych zdobyli Tomasz Bąk i Karol Bąk. Na zakończenie 2 kolejki Boca Junior grał z Gospodarstwem Rolnym Sznajder. Faworytem oczywiście w tym pojedynku byli ci pierwsi i ze swojej roli wywiązali się w zupełności. Co prawda jako pierwszy skutecznym strzałem popisał się reprezentant „rolników” Jan Kopij, ale później z biegiem czasu Boca odrobiło straty z nawiązką. Wielka w tym zasługa całego zespołu, ale po raz kolejny swój kunszt snajperski zaprezentował Piotr Konopacki zdobywca 4 bramek dla swojej drużyny.

Wyniki 2 kolejki:

ZPK Oldboy Żmigród – Orkan Borzęcin 3-2
Bramki dla ZPK: Piotr Zieliński 2, Paweł Oleś 1.
Bramki dla Orkana: Krzysztof Wiktorowicz 2.
Smakosze Żmigród – Pirania Radziądz 6-3
Bramki dla Smakoszy: Robert Kaźmierczak 4, Jarosław Łaba 1, Marcin Jarosz 1.
Bramki dla Piranii: Dominik Mrówka 2, Yurii Ohera 1.
Bodex Żmigród – Ogrody Zimowe 7-2
Bramki dla Bodexu: Grzegorz Mazurek 3, Wiktor Wiktorowicz 2, Przemysław Grochowicki 1, Mateusz Olikiewicz 1.
Bramki dla Ogrodów: Tomasz Bąk 1, Karol Bąk 1.
Boca Junior – GR Sznajder 9-1
Bramki dla Boca: Piotr Konopacki 4, Piotr Kaczałko 2, Piotr Sokołowski 2, Michał Masłowski 1.
Bramka dla GR Sznajder: Jan Kopij 1.

Tabela Żmigrodzkiej Ligi Futsalu po 2 kolejce:

P

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Bramki

1

Boca Juniors

2

6

18-3

2

Smakosze Żmigród

2

6

12-4

3

ZPK Oldboy Żmigród

2

6

4-2

4

Bodex Żmigród

2

3

7-3

5

Ogrody Zimowe Załanowski

2

3

13-10

6

Orkan Borzęcin

2

0

3-9

7

Pirania Radziądz

2

0

5-15

8

GR Sznajder

2

0

4-20

 

Następna kolejka (niedziela, 9 grudnia):
Godz. 14.00 ORKAN BORZĘCIN – PIRANIA RADZIĄDZ
Godz. 15.00 BODEX ŻMIGRÓD – BOCA JUNIORS
Godz. 16.00 ZPK OLDBOY – OGRODY ZIMOWE
Godz. 17.00 GR SZNAJDER – SMAKOSZE ŻMIGRÓD
Klasyfikacja strzelców po 2 kolejce:
11 goli – Piotr Konopacki
9 goli – Robert Kaźmierczak
4 gole – Tomasz Wacyra, Marcin Palej

3 gole – Grzegorz Mazurek
2 gole – Piast Zieliński, Krzysztof Wiktorowicz, Yurii Ohera, Dominik Mrówka, Wiktor Wiktorowicz, Piotr Kaczałko, Piotr Sokołowski, Michał Masłowski
1 gol – Krystian Barabach, Kacper Denis, Piotr Kaczawko, Tomasz Kowalczyk, Paweł Woźniak, Adrian Dudek, Łukasz Dytko, Sebastian Polewiak, Mieczysław Chmielewski, Mariusz Bączek, Paweł Oleś, Marcin Jarosz, Jarosław Łaba, Przemysław Grochowicki, Mateusz Olikiewicz, Jan Kopij

Grzegorz Paryna