Muzyczne duety zaśpiewały na dzień kobiet

Garnitury zrzucili i dla naszych pięknych kobiet zaśpiewali, a nawet zatańczyli!

9 marca już po raz siódmy wystąpili dla naszej żmigrodzkiej publiczności lokalni działacze i samorządowcy. Na scenie oprócz doświadczonych już artystów pojawili się także debiutanci.

W tym roku koncert miał podwójny wymiar. Był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również okazją do wsparcia naszego przyjaciela Krzysztofa Szuberta, który z koncertami z okazji Dnia Kobiet związany jest od pierwszej edycji.
Zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania. Tak jak w latach ubiegłych zorganizowano dwa koncerty, a i tak niestety biletów nie wystarczyło dla wszystkich chętnych.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Przez życie w duecie” i faktycznie wiele wspaniałych muzycznych duetów mogliśmy na scenie zobaczyć i usłyszeć. W duecie wystąpili m.in.:
- Robert Lewandowski Burmistrz Gminy Żmigród z córką Julią Lewandowską w utworze „Kołysanka”;
- Robert Grabkowski dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie i Marta Motkowicz instruktor muzyki w ZPK w piosence „Time to say goodbay” oraz „Stumblin in”;
- Piosenkę „Nie kłam” zaśpiewali Sylwia Sułek- Balcerzak Dyrektor Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie i Mariusz Cłapka radny Gminy Żmigród;
- Paweł Oleś radny Powiatu Trzebnickiego i Aleksander Wroński wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zaprezentowali piosenkę „Lekarze dusz”,
- „Bo lato rozpala” zaśpiewał duet strażaków Mariusz Krzesak i Tomasz Kędzierski;
– Justyna Gawot –Turowska radna Gminy Żmigród i Paweł Stefanowski wykonali utwór „Daj mi tę noc”;
- Joanna Balcerzak radna Gminy Żmigród i Artur Kanppik kierownik referatu AGN zaśpiewali „Felicita”
- Anna Dubowska i Michał Basiński – prawnicy ZPK i UM w Żmigrodzie wystąpili z piosenką „Chciałabym”.
Dla wspaniałej publiczności zaśpiewali również: nasz lokalny „Piasek” czyli Grzegorz Paryna – kierownik OSiR, który porwał publiczność do tańca, Ks. Grzegorz Szpak oraz Borys Motkowicz.
Finałowym utworem na koncercie było „Mydełko Fa” z repertuaru Kajry i Sławomira. Koncert poprowadziła charyzmatyczna Edyta Grzybkowska.
Jak wiadomo nie ma dobrego koncertu bez akompaniamentu. O oprawę muzyczną zadbali wspaniali muzycy: Robert Stefanowski (perkusja), Rafał Sołtys (gitara basowa), Jacek Urbanik (klawisze/akoreon), Rafał Skibiński (klawisze), Sebastian Jacków (gitara basowa) oraz żmigrodzka sekcja dęta: Borys Motkowicz (trąbka), Tomasz Kędzierski (sksofon).
Dziękujemy wykonawcom za wspaniałe występy, pani Marcie Motkowicz za przygotowanie artystów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na tak wyjątkowym wydarzeniu.