Uroczyste obchody Święta Niepodległości za Nami!

Co roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Święto uchwalone zostało ustawą z 1937 roku, ale obchodzone było już wcześniej. Początkowo Święto Niepodległości miało charakter wyłącznie wojskowy. Dziś z tej okazji wszyscy bierzemy udział w paradach, piknikach, marszach i wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.
Oczywiście w naszej gminie Żmigród również radośnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.

Uroczyste obchody, rozpoczęły się od oficjalnego złożenia kwiatów i wieńców pod Pomnikiem Pamięci. Liczna obecność jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Żmigród i Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, a także Burmistrza Gminy Żmigród, Roberta Lewandowskiego, nadała temu wydarzeniu ważny, patriotyczny charakter.
W tym samym miejscu, Pan Marian Siciak, przedstawiciel PZMGP, na znak pokoju, wolności i miłości, wypuścił gołębie - „Zawdzięczamy im naszą wolność i niepodległość”.
Po uroczystym akcencie wspólnie z Mażoretkami Orkiestry Dętej miasta Leszno wzięliśmy udział w przemarszu na mszę świętą w intencji Ojczyzny.
Robert Lewandowski burmistrz Gminy Żmigród oficjalnie swoją przemową rozpoczął tą wyjątkową uroczystość. Następnie mogliśmy zobaczyć Poloneza w wykonaniu żmigrodzkich seniorów i młodzieży. Scena tętniła życiem dzięki występom patriotycznym żmigrodzkich artystów. Na uczestników wydarzenia czekały przepiękne kotyliony, które rozdawał nasz żmigrodzki smok oraz przepyszna grochówka. Występ Mażoretek, którym przygrywała Orkiestra Dęta miasta Leszna był niesamowitym widowiskiem. Życzymy im oczywiście wielu sukcesów oraz zajmowania czołowych miejsc podczas kolejnych turniejów i mistrzostw, a także radości z realizowania swojej pasji.
Na budynku Urzędu Miejskiego został wyświetlony pokaz laserowy „770 lat Żmigrodu” oraz „Droga do wolności”, który swoją oryginalnością z pewnością zachwycił naszych mieszkańców.

Do zobaczenia za rok!