Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu "Karp w Lesie" za Nami

Dni Karpia to unikalne wydarzenia, które odbywają się w Dolinie Baryczy, miejscu będącym symbolem hodowli karpia od ponad 800 lat. Współpracując z różnymi podmiotami organizatorzy przygotowują, co roku cykl wydarzeń trwający niemal trzy miesiące. W ramach Dni Karpia każdy może aktywnie poznać Dolinę Baryczy, korzystając z oferty lokalnych zespołów, animatorów kultury, leśników, przyrodników i usługodawców turystycznych.

Jednym z takich wydarzeń jest Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu „Karp w Lesie”, który w minioną niedzielę zgromadził fanów karpia z całej Polski. Jak co roku w malowniczym miejscu jakim jest Ruda Żmigrodzka na stoiskach było można zakupić produkty lokalne, produkty ze znakiem „Dolina Baryczy Poleca”, rybę w różnej postaci czy też wszelakie rękodzieło.
Scena tradycyjnie tętniła życiem dzięki występom artystycznym młodych lokalnych artystów. Wystąpili: Grupa taneczna WM, grupa wokalna Kraina Piosenki, grupa taneczna White Diamonds, Justyna Gawot- Turowska, Joanna Balcerzak, grupa wokalna „Belcanto”, Bartek Wrzesiński, a także Martyna Byrska wspólnie z Aleksandrą Rudolf.
Podczas festiwalu wystąpił również zespół Atest, który zachwycił publiczność i porwał wszystkich do zabawy.
Kolejnym ciekawym punktem programu był Konkurs Leśny, który z pewnością przybliżył wiedzę jego uczestnikom na temat przyrody i ekologii.
Na stoiskach Nadleśnictwa odbyły się również warsztaty edukacyjne o różnorodnej tematyce co skutkowało ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy.
Miłośnicy jednośladów wybrali się na to wyjątkowe wydarzenie rowerami pokonując 30 kilometrową trasę podziwiając malownicze zakątki Doliny Baryczy.
Po dotarciu na miejsce na każdego czekało przepyszne danie, którego główną bohaterką oczywiście była ryba.

Dziękujemy naszej niezawodnej prowadzącej Ewie Miedźwieckiej, która swoją żywiołowością uświetniła ten wyjątkowy dla nas dzień.