II tydzień półkolonii zimowych zakończony!

II tydzień zimowych półkolonii dobiegł końca! To były intensywne 5 dni podczas których nie zabrakło wspaniałych atrakcji.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby ten czas na długo utkwił w pamięci naszych podopiecznych. Pierwszy dzień II turnusu spędziliśmy na grach i zabawach integracyjnych. Po zapoznaniu się uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych oraz warsztatach z Leśnikiem Nadleśnictwa Żmigród, lasy państwowe. Drugi dzień rozpoczał się od spektaklu Teatru Kultureska "Ekonolulu". Poznaliśmy Bociana Bolka, Bociana Bożenkę i Bociana Basię. Mali, wielcy marzyciele utwierdzili Nas w przekonaniu jak ważne jest segregowanie śmieci. Braliśmy również udział w zajęciach, które przygotowała dla Nas Biblioteka. W kolejnym dniu odwiedziliśmy Hydropolis- centrum wiedzy o wodzie - ikonę na mapie turystycznej Wrocławia. Nasza wycieczka była istną odyseją w poszukiwaniu wody od dalekiego kosmosu po oceaniczne głębiny. To wspaniałe miejsce sprawiło, że zwiedzanie ekspozycji nie było zwykłym słuchaniem, ale angażującym się odkrywczym przeżyciem. W czwartek świętowaliśmy dzień TOSTA. Każdy uczestnik zrobił sobie tostowe śniadanie po czym braliśmy udział w warsztatach, na których powstał Tostowy pomnik. Kolejnym punktem programu były warsztaty LEGO czyli coś co dzieci lubią najbardziej. Umiejętność pracy w parach, spostrzegawczość i dokładność zaowocowały wspaniałymi modelami.

Na zakończenie turnusu nasza grupa miała do dyspozycji dmuchańca. Półkolonie zimowe zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków.

Uśmiech na twarzy i radość każdego dziecka to podstawa! Taki cel sobie założyliśmy i mamy nadzieję, że osiągnęliśmy :-) 

Do zobaczenia za rok!