Magia Świąt na żmigrodzkim rynku!

W minioną niedzielę żmigrodzki rynek zamienił się w miejsce wypełnione aromatem i atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonał Robert Lewandowski burmistrz gminy Żmigród, który przywitał zgromadzonych gości i złożył mieszkańcom życzenia świąteczne.
Scena tętniła życiem dzięki występom artystycznym dzieci z sekcji wokalnych działających przy Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie. Do wspólnego kolędowania wraz z burmistrzem naszej gminy zaprosiła Nas Folk Kapela „Góralska Hora”, która z pewnością rozgrzała publiczność podczas mroźnej, zimowej aury.
Mogliśmy także podziwiać występ zespołu „Fresh Stars” oraz Zespołu Ludowego „Humorek”.
Podczas wydarzenia można było spotkać św. Mikołaja, anioła na szczudłach, który przygotowywał dla dzieci zwierzaki z baloników i przyjacielskie pingwiny. Nie zabrakło także lokalnych produktów: domowych potraw, pierników, dżemów, tradycyjnych wędlin, pieczywa, serów i zdrowej żywności. Piernikami częstowali mieszkańców i gości młodzi piłkarze MKS Piast Żmigród. Wolontariusze Młodzieżowej Rady w Żmigrodzie rozdawali świąteczne jemioły zbierając przy tym na leczenie małej Tosi. O 17.00 pięknie rozbłysła żmigrodzka choinka, która zachwyciła wszystkich zebranych.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia za rok!