II Konferencja Edukacyjna

Gmina Żmigród oraz Starostwo Powiatowe w Trzebnicy Gminny Żłobek wraz z Gminnym Żłobkiem w Żmigrodzie, Zespołem Szkół Specjalnych i Placówką Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie zapraszają na II edycję KONFERENCJI EDUKACYJNEJ „ZROZUMIEĆ DZIECKO”. To wyjątkowo prestiżowe wydarzenie dla wszystkich dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy z uwagą przyglądają się rozwojowi dziecka i ważne jest dla nich szukanie nowych rozwiązań w wychowaniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas konferencji słuchacze będą mogli wysłuchać prelekcji wybitnych specjalistów z zakresu rozwoju psychofizycznego małego dziecka.

W programie Konferencji przewidziano następujące wystąpienia:

1. TEMAT: "Samoregulacja w pracy z dziećmi"

Karla Orban, psycholog, certyfikowana specjalistka perinatalnego zdrowia psychicznego (PMH-C). Szkoli się w czteroletniej szkole psychoterapii systemowej. Od ponad dekady wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli. Autorka książki "Żłobek, babcia, niania czy ja sama?", w której z empatią przygląda się różnym formom opieki nad dziećmi, adaptacji oraz budowania relacji z opiekunami własnych maluchów. Absolwentka szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów I i II stopnia, koordynatorka Postpartum Support International na Polskę. Czerpie z teorii więzi, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Porozumienia Bez Przemocy. Prywatnie mama trójki dzieci.

2. TEMAT: "Niedyrektywność w relacji z dzieckiem kluczem do jego zrozumienia".

Jacek Kielin - psycholog, przez 25 lat był dyrektorem przedszkola Specjalnego "Orzeszek" w Poznaniu, obecnie dyrektor Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych "Strefa Dobrych Emocji", prezes Stowarzyszenia Terapeutów Relacyjno-Rozwojowych. Autor książek i artykułów dla nauczycieli i rodziców.

3. TEMAT: "Dziecko - podmiot czy przedmiot"
Marek Michalak - polski pedagog specjalny i działacz społeczny, nauczyciel akademicki, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 rzecznik praw dziecka, autor licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, m.in. książki „Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych” oraz najnowsza "Opowieści o tym, co w życiu ważne".

W trakcie Konferencji możliwy będzie zakup książki „Opowieści o tym, co w życiu ważne” autorstwa Marka Michalaka. Patronatu honorowego dla Konferencji udzieliło Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.