11. Żmigrodzkie Dni Smoka za Nami

W sobotnie popołudnie nasze miasto stało się jedną wielką Smoczą Jamą. Barwny pochód przeszedł ulicami miasta w towarzystwie cudownych Mażoretek z Orkiestry Dętej z Leszna oraz bębniarzy z Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki.

Wszyscy zgromadziliśmy się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Uroczystym przemówieniem Robert Lewandowski- Burmistrz Gminy Żmigród rozpoczęły się 11 Żmigrodzkie Dni Smoka. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom za trud w przygotowanie fantastycznych Smoków. W Paradzie wzięli udział: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Barkowie, Szkoła Podstawowa z Radziądza, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Publiczne Przedszkole w Żmigrodzie "Zielona Dolina", Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku, piękna Marianna w smoczym przebraniu oraz Gminny Żłobek w Żmigrodzie, którego Smok BALBINA zwyciężył w konkursie na Najpiękniejszego Smoka Parady. Jury nie miało łatwego zadania.
Smoki oceniali: Robert Grabkowski - Dyrektor Zespółu Placówek Kultury w Żmigrodzie, Jan Czyżowicz - przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie oraz Krystyna Kobylańska - instruktor plastyki w Zespole Placówek Kultury.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Gdy emocje opadły mogliśmy zrelaksować się przy rockowych brzmieniach ADRENALINY. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia były koncerty gwiazd: Grzegorza Hyży oraz Danzela.
Drugi dzień rozpoczęliśmy występem Grupy tanecznej WM. Iskry i Błyski rozgrzały publiczność do czerwoności. Nasza scena tętniła życiem! Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć uczniów ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie, Powiatowego Zespółu Szkół imienia Jana Pawła II w Żmigrodzie oraz występu wokalnego Karoliny Lorenz. Gwiazdami sobotniego wieczoru byli: Zespół Muzyczny DEFIS, TOP GIRLS, oraz Sheyla Bonnick z Boney M.

Imprezę poprowadziła niezawodna Ewa Miedzwiecka!

Dziękujemy firmie Turbo-Trans S.C., której właścicielem jest Kamila i Grzegorz Olejniczakowie za bezpłatne użyczenie terenu, na którym znajdował się parking dla uczestników imprezy.

Pełna fotorelacja dostępna pod linkami:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zmigrodgmina&set=a.5249542741748304
https://www.facebook.com/media/set?vanity=zmigrodgmina&set=a.5252555454780366