Nowa wystawa malarstwa w żmigrodzkiej baszcie

Od 15 czerwca  w żmigrodzkiej baszcie będzie można oglądać wystawę malarstwa Krystyny Kobylańskiej i Macieja Szynala - naszych instruktorów plastyki. Wystawa dostępna będzie do 31 sierpnia w godzinach funkcjonowania baszta. W celu obejrzenia wystawy należy zakupić bilet wstępu na basztę w cenie 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy). Serdecznie zapraszamy!

Maciej Szynal - Absolwent Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pieknych. Malarstwem olejnym zajmuje sie od 2000 r. Jest autorem 150 obrazów o róznorodnej tematyce znajdujących się w instytucjach publicznych prywatnych domach. Obraz zdobią m.in. mury kosciołów w Pierśnie, Bukówku, Cesarzowicach, kwietnie, jak również są w posiadaniu prywatnych osób w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Kanada, Szwecja, Belgia). Główne gatunki eksplorowane przez pana Macieja to: portret, malarstwo sakralne, abstrakcja geometryczna (malarstwo modułowe). 

Krystyna Kobylańska- Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Kształciła się u takich sław jak: St. Kukla,  K. Maliszewska, W. Bieniec. Po ukończeniu liceum w w 1980 r. podjęła pracę we Wrocławskich firmach jako plastyk i dekorator.  Jej dziełem  było wiele interesujących wrocławskich dekoracji m.in.  scenografie w teatrze "Kalambur", gdzie dyrektorem w tych latach był W. Litwiniec. Lata pracy w tej dziedzinie były również okresem poszukiwań własnej drogi artystycznej. Następnie podjęła pracę w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury jako instruktor d.s  plastyki. Z tą placówką związana jest do dnia dzisiejszego. 

 

 

 

 wystawa migrdZM