Wrześniowa edukacja z ZPK!

Liczne oferty edukacyjne, jakie oferuje Zespół Placówek Kultury, spotkały się ze wspaniałym odzewem ze strony szkół z całego regionu. Intensywny wrzesień pokazał, że do Żmigrodu warto przyjechać oraz warto polecać nasze miasto innym.


Dzięki poluzowaniu obostrzeń możemy realizować ofertę edukacyjną, przygotowaną dla grup zorganizowanych. Duże zainteresowanie sprawia, że terminy są szybko rezerwowane. Tylko we wrześniu z ofert edukacyjnych skorzystały 384 osoby (nie licząc opiekunów). Edukatorzy przeprowadzili szesnaście zajęć, a odwiedziły nas – często wielokrotnie: Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pakosławsku, Zespół Szkół w Krośnicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy, Szkoła Podstawowa w Świecy, a także seniorzy z Ligoty Pięknej oraz z Klubu „Pałacyk” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Żmigrodzie.
Zespół Pałacowo-Parkowy tętni życiem, co można zauważyć w mediach społecznościowych, gdzie publikowane są zdjęcia z zajęć. Najpopularniejszymi ofertami wśród odwiedzających są: Gra Terenowa „Poszukiwania książęcego skarbu”, Warsztaty ceramiczne „W Grodzie Smoka”, „Cudowności krainy drzew” oraz „W klimacie dworskim”.
- Nasze zajęcia są skonstruowane tak, by były dla uczestników przyjemnie spędzonym czasem. Mają przynosić radość i zadowolenie, ponieważ to uśmiechy na twarzach dzieci są dla nas wyznacznikiem tego, czy zajęcia są przeprowadzone dobrze. Staramy się, by uczestnicy zajęć – poza wiedzą – wynieśli od nas miłe wspomnienia – mówi koordynator ds. edukacji Edyta Grzybkowska.
Oferty Zespołu Placówek Kultury wpisane są w program „Edukacja dla Doliny Baryczy”. Można jednak z nich skorzystać również bez grantu, a takich wycieczek również jest wiele.
- Zdarza się tak, że prowadzamy równocześnie dwie czy trzy oferty. Od połowy września zajęcia mamy codziennie. Daje nam to dużo pozytywnych emocji, cieszymy się, że jest zainteresowanie, ale przede wszystkim, że poznajemy nowe, ciekawe osoby, z którymi możemy podzielić się wiedzą na temat Żmigrodu i pokazać, jak piękna jest nasza gmina – dodaje edukator, pracownik IT „Baszta” w Żmigrodzie, Justyna Grzybkowska.
Październik również zapowiada się bardzo pracowicie. Wszystkich, którzy zainteresowani są ofertą edukacyjną Zespołu Placówek Kultury, zapraszamy na stronę internetową ZPK – www.zpk-zmigrod.eu oraz na www.edukacja.barycz.pl oraz do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 605 995 417.


Edyta Grzybkowska