Zapraszamy na lekcje śpiewu i emisji głosu

Serdecznie zapraszamy młodzież oraz dorosłych na indywidualne lub grupowe zajęcia z EMISJI GŁOSU oraz na INDYWIDUALNE LEKCJE ŚPIEWU KLASYCZNEGO prowadzone przez panią Martę Motkowicz.

Spotkania dostosowane do potrzeb każdego zainteresowanego obejmą pracę oddechem, pracę nad głosem, naukę obycia scenicznego, naukę śpiewu klasycznego. Uczestnicy zajęć wspólnie z instruktorką odkryją skalę i rodzaj głosu, nauczą się profesjonalnych rozśpiewek oraz poćwiczą wybrane utwory. Dzieci zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek i odkrywanie talentów wokalnych. 

Zajęcia pokazowe z Panią Martą odbędą się 11.09.2021 r. o godz. 12:00 w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury (sala kinowa). Zainteresowane osoby prosimy o przyjście z ulubioną piosenką.

 Marta Motkowicz - śpiewaczka operowa- alt
Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Juz podczas studiów brała udział w licznych koncertach zarówno w kraju jak i za granicą. W latach 2013-2015 była uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Laureatka Konkursu Impressio Art w Sopocie (Grand Prix i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii oratoryjnej), Konkursu w Dusznikach-Zdroju (I miejsce i nagroda specjalna za wyróżniające się wykonanie pieśni F. Chopina) oraz Akademickiego Konkursu Interpretacji Pieśni F. Chopina i R. Schumanna (Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury Jarosława Brody).

W 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Lohengrinie R. Wagnera pod batutą Stefana Soltesza. Rok później zaśpiewała partię Doroty w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” Wojciecha Bogusławskiego do muzyki Jana Stefaniego, wystawionego z okazji obchodów 250-lecia Teatru Narodowego w Warszawie. W 2019 roku zaśpiewała partię Jadwigi w Manru I. J. Paderewskiego w Copernicus Center w Chicago, U.S.A. W grudniu 2019 roku zaśpiewała w miniaturach operowych podczas finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „12 minut dla Moniuszki”, odbywającego się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Brała udział w licznych festiwalach i koncertach występując m.in. z Kwartetem Prima Vista, Symfonią Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Koszalińskiej, Dolnośląskiej, Zielonogórskiej, Toruńskiej. Uczestniczyła w kursach wokalnych prowadzonych min. przez Ewę Podleś, Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelę Kłosińską, Carl Richardson, Andreasa Baumanna, Stefanię Kałużę, Elle Susmanek oraz w kursach mistrzowskich Maestry Teresy Żylis-Gara w Radziejowicach.