Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Korzeńsku!

W tym wyjątkowym, świątecznym czasie wiele dzieci czeka na odwiedziny wyjątkowego gościa. To właśnie dla niego cały rok starają się być grzeczne i robić dobre uczynki. 6 grudnia br. do Korzeńska przybył Święty Mikołaj.

O godzinie 16.30 dzieci przybyły na świetlicę wiejską, gdzie czekały na nie warsztaty ze Śnieżynkami. Zgromadzonych przywitała sołtys Aneta Ratajewska. Najpierw rozgrzaliśmy się tańcem, następnie dzieci mogły skorzystać z przygotowanych rozrywek: ozdabiania bombek, pierniczków, malowania farbami, kredkami, czy wykonywania portretu Świętego Mikołaja. Jako, że frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, postanowiliśmy jak najprędzej wzywać gościa. Dzieci prezentowały na scenie swoje umiejętności recytatorskie oraz muzyczne. Ich talent szybko ściągnął Świętego Mikołaja do świetlicy. Szczęśliwi najmłodsi tak utulili swojego gościa, że ten aż stracił równowagę… i padł na ziemię! Ale to nie jedyne zaskoczenie, jakie czekało na Mikołaja, gdyż dzieci miały do niego wiele pytań, z których jedno z najtrudniejszych zadał mały Bruno:
„Mikołaju, dlaczego zdemolowałeś moje podwórko?”. Mikołaj dzielnie odpowiadał na wszystkie pytania, a na ich zakończenie zatańczył wspólnie ze zgromadzonymi. Przyszedł czas na rozdanie prezentów. Każde grzeczne dziecko miało możliwość usiąść na kolanach Świętego i otrzymać paczkę ze słodkościami – oczywiście za wypowiedzenie dobrego uczynku, który udało im się wykonać w mijającym roku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili tego wyjątkowego dnia świetlicę wiejską. Gorące podziękowania za wsparcie składamy Staroście Powiatu Trzebnickiego Małgorzacie Matusiak za paczki dla dzieci oraz dla Marcina Dominasa OVB za ufundowanie dekoracji na choinkę.
Widzimy się za rok!

Edyta Grzybkowska