Jest samodzielny lider

Minionej niedzieli rozegrana została 3 kolejka Żmigrodzkiej Ligi Futsalu 2018/2019. Po tej serii spotkań samodzielnym liderem rozgrywek zostali Smakosze Żmigród. W meczu na szczycie Bodex wygrał z Boca Junior, a sam mecz stał na wysokim poziomie sportowym. Ozdobą tej serii spotkań był gol zdobyty przez… bramkarza Mateusza Nowaka.

Niedzielne granie rozpoczęło się od konfrontacji dwóch drużyn, które w dwóch pierwszych kolejkach tego sezonu nie zdobyły ani jednego punktu. Można było więc spodziewać się interesującego pojedynku pomiędzy Orkanem Borzęcin, a Piranią Radziądz. Pierwsza połowa spotkania toczyła się jednak w jednostajnym tempie, a prawdziwe emocje nadeszły w drugich 20 minutach gry. Wystarczy tylko dodać, że aż 6 goli padło w tej części gry, a 3 z nich w ostatnich 3 minutach meczu. Ostatecznie orkan wygrał tę rywalizację 5-3 i wielki wkład w tym miał Krzysztof Wiktorowicz, który ustrzelił hattricka. Dwa kolejne spotkania cieszyły się tego dnia największym zainteresowaniem. Najpierw Bodex po niezwykle zaciętym boju zwyciężył lidera ligi Boca Junior 7-5. „Elektonicy” już w 1 minucie gry uzyskali prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego, choć trzeba przyznać, że przeciwnik cały czas naciskał, chcąc zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. Jak się jednak okazało 3 punkty zgarnął Bodex w którego szeregach skutecznością błysnął Wiktor Wiktorowicz, zdobywca 3 bramek, a wśród przegranych brylował Piotr Konopacki, który strzelił 4 gole i w sumie z ilością 15 goli nadal jest najlepszych strzelcem rozgrywek. W kolejnym meczu podrażnione ostatnia porażką z Bodexem Ogrody Zimowe grały z doświadczonym ZPK Oldboy Żmigród. Jak się okazało „starsi panowie” trafili na słabszy dzień, a młodzież z premedytacją to wykorzystała raz po raz bombardując ich bramkę. Efekt? Już po 20 minutach gry Ogrody Zimowe prowadziły 7-0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze 3 bramki. Ostatecznie „Ogrodnicy” zasłużenie zwyciężyli aż 10-1. Z kolei honorowego gola dla przegranych zdobył Przemysław Matusiak. Na zakończenie 3 kolejki tego sezonu Smakosze Żmigród rywalizowały z Gospodarstwem Rolnym Sznajder. Faworytem tego spotkania byli ci pierwsi i ze swojej roli się wywiązali. „Miłośnicy złotego trunku” wygrali 8-0, a 4 gole zdobył Robert Kaźmierczak dzięki czemu „depcze po pietach” liderowi wśród strzelców Piotrowi Konopackiemu.

Orkan Borzęcin – Pirania Radziądz 5-3(1-1)
Bramki dla Orkana: Krzysztof Wiktorowicz 3, Piotr Robak 1, Konrad Kokora 1.
Bramki dla Pirani: Miłosz Muzyka 1, Bartosz Kuriata 1, Dominik Mrówka 1.

Bodex Żmigród – Boca Junior 7-5(3-2)
Bramki dla Bodexu: Wiktor Wiktorowicz 3, Mateusz Olikiewicz 2, Przemysław Grochowicki 1, Bartłomiej Walczak 1.
Bramki dla Boca: Piotr Konopacki 4, Piotr Kaczałko 1.

ZPK Oldboy Żmigród – Ogrody Zimowe 1-10 (0-7)
Bramki dla Ogrodów: Marcin Palej 3, Jakub Adamowicz 2, Krystian Barabach 2, Tomasz Bąk 2, Erwin Łukawy 1.
Bramka dla ZPK Oldboy: Przemysław Matusiak 1.

Smakosze Żmigród – GR Sznajder 8-0(5-0)
Bramki dla Smakoszy: Robert Kaźmierczak 4, Marcin Jarosz 2, Marcin Matusiak 1, Mateusz Nowak 1.