Dni Smoka ze sportem

Wielkimi krokami zbliżają sie Żmigrodzkie Dni Smoka 2017. Podczas dwudniowego świętowania odbęda się liczne koncerty muzyczne, parada smoków, ale nie zabraknie też sportu. W sobote najpier wystartuje 8 Bieg Żmigrodzkiego Smoka, a później na linii startu staną dzieci i młodzież.

W sobotę i niedzielę (10-11 czerwca) mieszkańcy Gminy Żmigród będą wspólnie świętować, a wszystko za sprawą obchodów tegorocznych Dni Smoka. . Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż będzie duża dawka zróznicowanej muzyki, pełen catering i liczne programy towarzyszące tej okoliczności. Nie zabraknie również sportu, a dokładnie zmagań biegaczy. Już w sobotę o godz. 9.00 spod Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartuje 8 Żmigrodzki Bieg Smoka. Tym razem odważni sportowcy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 km, która przebiegnie ulicami Żmigrodu. Organizatorzy tego wydarzenia przygotowali dla wszystkich uczestników medale, pakiet regenerujący oraz koszulki. Ponadto zawodnicy z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzeni statuetkami, a najlepsi z klasyfikacji generalnej "czekami" finansowymi. Oprócz wysiłku fizycznego i poczucia zadowolenia z zaliczenia żmigrodzkiej "dyszki" będzie również loteria fantowa dla biegaczy. Jedno jest pewne. Kto przybędzie na 8 Żmigrodzki Bieg Smoka, wróci do domu zmeczony, ale jednoczesnie zadowolony, spłeniony i z upominkami. Poniżej prezentujemy instrukcje zgłoszeniowe do żmigrodzkiego biegu.
ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia można dokonać przez Internet na stronie www.plustiming.pl (odnośniki do formularza zapisów znajdują się także na stronie www.maratonypolskie.pl) lub bezpośrednio w biurze zawodów (OSiR w Żmigrodzie ul. Sportowa 13). Biuro będzie czynne w dniu zawodów 10.06.2017 od godziny 7.00 – 8.45. Za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty startowej. Nieprawidłowe wypełnienie zgłoszenia przez uczestnika zwalnia organizatora z wszelkich następstw z tych związanych. Przyjęcie numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu biegu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy dla potrzeb biegu i organizatora.
OPŁATA STARTOWA: Opłata wnoszona jest on-line, przelewem elektronicznym podczas procesu zapisów na stronie internetowej. Opłaty on-line przyjmowane są do 9 czerwca 2017 roku. Wysokość opłaty jest uzależniona od terminu : 40 złotych do 31.05.2017 roku, po tym terminie opłata wynosi 60 złotych.
Z kolei o godz. 13.00 w tym samym dniu (sobota, 10 czerwca) Zespół Pałacowo-Parkowy w Żmigrodzie ugości najmłodsyzch miłosników biegania, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Małego Biegu Żmigrodzkiego Smoka. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski z wielkę przyjemnością zaprasza wszystkich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Przypomnijmy, że rok temu udział w tych zawodach wzięło blisko 250 uczestników i każdy otrzymał pamiątkowy, okolicznościowy medal, a biegacze, którzy zajęłi 3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni statuetkami. Tym razem będzie podobnie! Zachęcamy do zpaoznania się z regulaminem Małego Żmigrodzkiego Biegu Smoka 2017 na stronie internetowej www.zmigrod.com.pl

Grzegorz Paryna