Koncert Gongów.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Gongów, który odbędzie się już w najbliższą środę 15.05.2019 r. o godz. 18:00 w sali fitness (Ośrodek Sportu i Rekreacji, OsiR Żmigród)

“Wszyscy żyjemy w energetycznym smogu. Dźwiękowi naszego życia towarzyszą najrozmaitsze zakłócenia wibracji. Jeżeli są one zbyt silne-negatywne, organizm może utracić wewnętrzną równowagę i zareagować chorobą. Balsamem na dysharmonię są czyste dźwięki, harmonijne, które nas uspokajają, dlatego słuchamy muzyki. Słuchamy, każdy innej, ponieważ instynktownie potrzebujemy innych dźwięków, by przywrócić homeostazę w organizmie. Od najdawniejszych czasów różne dźwięki, wibracje i dotyk ludzie wykorzystywali w celach terapeutycznych. Prawdopodobnie, wszelkie sposoby masażu są jedną z najstarszych form terapii. Fabian Maman opracował techniki dopasowywania dźwięków najbardziej korzystnych w konkretnych sytuacjach danej osoby- metodę odszukiwania dźwięku osobistego. Opiera się ona na odnalezieniu własnej częstotliwości, stanowiącej indywidualny rezonans z DNA. W konsekwencji powstaje indywidualny kod dla przywrócenia zdrowia.

Częstotliwość dźwięku mis i gongów pomaga osiągnąć harmonię w organizmie, ponieważ dociera do pradźwięku zawartego w kodzie DNA. Oddziałują na ciało i psychikę. Uwalniają blokady, zmniejszają napięcie i wywołują głębokie rozluźnienie, wyswabadzając nas od myśli uwalnianych przez nasz umysł, pobudzają krążenie i układ wewnątrz -wydzielniczy na wyższy poziom funkcjonowania. W efekcie dochodzi do przeorganizowania energii witalnej, emocjonalnej oraz mentalnej. Właściwie dobrana muzyka aktywizuje prawą półkulę mózgową odpowiedzialną za kreatywność, intuicję, uczucia wyższe. Wibracja dźwięków harmonicznych (min. 432Hz) synchronizuje pracę obu półkul. Jest antidotum na wiele problemów. Yogi Bhadżan poproszony o wyjaśnienie skutków medytacji z gongiem oraz jak go używać, odpowiedział: „Gong jest bardzo prosty. Jest to układ współwibracyjny. Jest to dźwięk samej Kreatywności. Kto gra na gongu, gra na Wszechświecie. Gong nie jest jakąś zwyczajną rzeczą do grania. Z niego wyszła cała muzyka, wszystkie dźwięki, i wszystkie słowa. Dźwięk gongu jest jądrem Słowa. Gong nie jest jakimś instrumentem muzycznym czy perkusyjnym. Gong jest piękną wzmocnioną wibracją. Jest on niczym mnóstwo strun, jakbyście grali na milionie strun. Gong jest tym jedynym narzędziem, którym możecie stworzyć takie połączenie wibracji przestrzeni.”

Zapisy w Gminnym Centrum Informacji, pod nr tel. 71 385 27 58.

Liczba miejsc ograniczona!

Wstęp 20 zł, prosimy o zabranie karimat.