Żmigród znacząco pobił rekord

27 Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy w Żmigrodzie trwał trzy dni. Mieszkańcy całej Gminy ponownie pokazali, że potrafią się jednoczyć i wspólnie pomagać. Wspólnie zebrali 44 460,00 złotych, co jest ich nowym rekordem.

W Żmigrodzie 27 Finał WOŚP rozpoczął się już w piątek rockowymi koncertami w Domu Kultury. Na scenie pojawiły się cztery zespoły wśród których największą popularnością cieszył się Strain. Oprócz tej wrocławskiej kapeli w której na perkusji gra żmigrodizanin Natan Żakowicz wystąpili Penkniety Jesz, Luźna Grupa Artystyczna oraz The Walkers. Sobota rozpoczęła się od akcji krwiodawstwa, a zakończyła dyskoteką również w Domu Kultury. - Zarówno w piątek, jak i w sobotę liczyliśmy na większą frekwencję, ale pomimo tego niezadowolenia w te dwa dni udało zebrać się sporą kwotę – opisuje szef żmigrodzkiego sztabu WOŚP Grzegorz Paryna. Niedziela od godzin porannych rozpoczęła się w miejscowej hali sportowej. Najpierw były rozgrywki Żmigrodzkiej Ligi Futsalu, a później Żmigrodzka Smokolandia, czyli dmuchane atrakcje dla najmłodszych. Od godz. 11.00 wystartował Żmigrodzki Rajd WOŚp, który ma swoich motoryzacyjnych miłośników. O godz. 18.00 rozpoczęła się licytacja główna na którą liczni wstawili się mieszkańcy. - Było widać, że dmuchańce przypadły do gustu małym żmigrodzianom, którzy tym samym również wsparli szczytny cel. Licytacja przebiegła znakomicie, gdyż udało się zebrać blisko 12 000,00 złotych. Dziękujemy wszystskim sponsorom i partnerom, którzy zdecydowali się wesprzeć to wydarzenie – mówi Grzegorz Paryna. Najciekawszym kąskiem był rower ufundowany przez Starostwo Powiatu Trzebnickiego. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się loteria, gdzie był do zdobycia telewizor smart 49-calowy ufundowany przez Hurtownię Elektroniczną Bodex. Każdy mógł przez cały dzień kupić los za jedyne 10 zł, który uprawniał do udziału w losowaniu. O godz. 20.00 na parkingu przy Bibliotece Miejskiej wystrzeliło "światełko do nieba", a po nim w Domu Kultury na scenie pojawiły się grupy rockowe Hash oraz Adrenalina, które zaprezentowały efektowny "Koncert Przyjaźni dla WOŚP".

ŻMIGRODZIANIE POKAZALI SWOJĄ MOC
Jak się okazało żmigrodzianie po raz kolejny pokazali swoją moc i zjednoczenie, gdyż rekord sprzed roku poprawili o 7 000,00 złotych. - W sumie udało się nam wszystkim zebrać kwotę 44 460,00 zł, co jest nowym rekordem w Żmigrodzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego i wsparli wydarzenie. Dziekuję Wolonatriuszom, których było 75 za zaangażowanie i wszelką pomoc przy organizacji – zakończył z radością szef sztabu w Żmigrodzie Grzegorz Paryna.


DLA UPAMIĘTNIENIA ZMARŁEGO
Niestety przez barbarzyńskie wydarzenie w Gdańsku i śmierć Prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza w poniedziałek cały kraj popadł w smutek i zmartwienie. - W związku z tym, że w Żmigrodzie mamy Alejkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowaliśmy się zorganizować spontaniczne spotkanie, aby upamiętnić zmarłego. Dziękujemy wszystkim osobom, które przybyły na to spotkanie, zapaliły znicz i wspólnie się pomodliły – ze smutkiem dodał Grzegorz Paryna. Również w poniedziałek Jurek Owsiak wydał oficjalne oświadczenie w którym potwierdził, że rezygnuje z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP, co odbija się cały czas wielkim echem w całym kraju. W większośći Polacy namawiają głównego "Dyrygenta" WOŚP na zmianę decyzji. - Do apelacji o zmianie decyzji przez Pana Jurka również przyłączają się żmigrodzianie. Nie wyobrażamy sobie, żeby WOŚP przestała grać po 27 latach pomocy naszym rodakom. Teraz Pan Jurek przeżywa ciężkie chwile, ale wierzymy, że wróci mocniejszy. Mogę tylko potwierdzić, że sztaby w Polsce otrzymały list od Pana Jurka w którym zapewnił, że za rok odbędzie się 28 Finał – zakończył

Grzegorz Paryna