Powiatowe Mistrzostwa w Żmigrodzie rozstrzygnięte

W niedzielę (21 luty) w żmigrodzkiej hali sportowej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczyło ponad 40 zawodników, którzy oprócz tytułu mistrzowskiego mieli do zdobycia również przepustki do Mistrzostw Strefowych.

W uroczystym otwarciu niedzielnych zmagań pingpongowych uczestniczyli następujący goście: Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksander Wroński, członek Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Adam Waz, Przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Żmigrodzie Stanisław Chorążyczewski, Prezes ULKS ŻOK Żmigród Marek Mądry oraz sędzia zawodów Mirosław Gordzicz. Zawody były rozgrywane w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W sumie do żmigrodzkiego championatu awansowało ponad 40 zawodników, którzy wcześniej przebrnęli przez eliminacje w swoich rodzimych gminach. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych zarówno wśród pań, jak również panów. Zawody kończył zawodnik, który dwukrotnie doznał przegranej. W najmłodszej kategorii wiekowej, czyli młodzików urodzonych w roku 2003 i młodszych startowało trzech tenisistów. Ostatecznie 1 miejsce zajął Piotr Białek z Trzebnicy, który okazał się lepszy od kolegów z rodzinnego miasta Krystiana Trelińskiego oraz Macieja Pilipa. W gronie kadetek była tylko jedna uczestniczka maja Bocianowska ze Żmigrodu, która bez walki otrzymała tytuł mistrzowski, ale towarzysko rywalizowała ze starszymi koleżankami „po fachu”. Aż 9 zawodników startowało w kategorii kadetów (ur. 2001, 2002). Tutaj zacięty bój o tytuł mistrzowski przeprowadzili reprezentanci Prusic. Ostatecznie 1 miejsce przypadło dla Macieja Ślusarczyńskiego, który wyprzedził Igora Sławińskiego.  Trzeci stopień podium należał z kolei do trzebnickiego tenisisty Kacpra Franczaka. Natomiast w gronie kadetek rywalizowały dwie zawodniczki z Trzebnicy. W bezpośrednim spotkaniu Sylwia Białek ograła Aleksandrę Lisowską 3:1 i została mistrzynią powiatu trzebnickiego. Gmina Żmigród brylowała w gronie juniorek (ur. 1998,1999,2000), gdzie dzielnie się zaprezentowały trzy zawodniczki. W końcowej klasyfikacji 1 miejsce przypadło Ewelinie Celary, 2 pozycję zajęła Maja Howis, a 3 lokatę zajęła Paulina Ziętek z Łapczyc. Bardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród juniorów, gdzie startowało 6 zawodników. Ostatecznie w tym gronie tryumfował Karol Przybylski ze Żmigrodu, na 2 miejscu zakończył te zmagania trzebniczanin Michał Kochmański, a na 3 Szymon Gryz z Prusic. Frekwencja nie dopisała wśród seniorek (ur. 1997 i starsze), gdzie pojawiły się dobrze znane w lokalnym świecie tenisa stołowego Daria Krawczyk i Kinga Kowalczyk. Bezpośrednią konfrontację wygrała pewnie 3:0 ta pierwsza i została mistrzynią powiatu trzebnickiego. Najwięcej uczestników i co za tym idzie najwięcej emocji dostarczyły zmagania najbardziej wykwintnych miłośników ping-ponga, czyli seniorów. W sumie aż 17 zawodników znalazło się w tym gronie. Ostatecznie tytuł mistrzowski wywalczył żmigrodzianin Krzysztof Przybylski, który w tym dniu prezentował najefektowniejszy i najskuteczniejszy tenis. Drugie miejsce przypadło dla Piotra Chmielewskiego z Trzebnicy, a na 3 pozycji zakończył zawody Marek Białek z Trzebnicy. W najbliższą niedzielę (28 luty) również w żmigrodzkiej hali sportowej kolejne tenisowe emocje. Tym razem Mistrzostwa Strefowe.