Siatkarze z Obornik Śląskich najlepsi w województwie

Minionej niedzieli w żmigrodzkiej hali sportowej został rozegrany Dolnośląski Finał LZS w Siatkówce Mężczyzn. W rywalizacji 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska tytuł mistrzowski wywalczył SMS Technisat Oborniki Śląskie. Powiat trzebnicki ma szansę zakończyć tegoroczne XVII Igrzyska LZS na podium.

Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi w tym roku kalendarzowym przeżywają swoją 17 edycję. Przypomnijmy, że cały cykl składa się z zawodów w 15 dyscyplinach sportowych m.in. tenis stołowy, szachy, piłka nożna halowa, biegi, czy lekka atletyka. Każda z dyscyplin zaczyna zmagania na szczeblu gminnym, a następnie mistrzowie awansują do etapu powiatowego, strefowego (cztery powiaty), aż w końcu ci najlepsi trafiają do wojewódzkiego finału. W skład Igrzysk wchodzi również siatkówka mężczyzn, której Dolnośląski Finał został rozegrany w niedzielę (20 listopada) w hali sportowej przy Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Zmagania siatkarskie rozpoczęło oficjalne otwarcie przez Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego, Starostę Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego, zastępcę Przewodniczącego Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszek Noworól, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksander Wroński oraz Przewodniczący M-G Z LZS w Żmigrodzie Stanisław Chorążyczewski. W turnieju tym 8 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, gdzie walczyli systemem „każdy każdym”. Mistrzowie grup trafiali do wielkiego finału, a ekipy z drugich miejsc rozgrywali mecz o 3 miejsce w zmaganiach. W tym roku powiat trzebnicki reprezentował SMS Technisat Oborniki Śląskie, który jak się okazało spisał się w tym dniu znakomicie. W rywalizacji grupowej oborniczanie zwyciężyli wszystkie trzy mecze, czym zapewnili sobie udział w pojedynku o tytuł mistrzowski. W drugiej grupie najlepszy okazało się GLKS Vektor Świdnica. Forma sportowej w jakiej w tym dniu znajdowali się siatkarze z Obornik Śląskie była jednak za wysoka dla świdniczan i ostatecznie SMS Technisat wygrał finał 2-0, zdobywając tym samym tytuł najlepszej drużyny na Dolnym Śląsku i przy okazji zasilili konto powiatu trzebnickiego o 42 punkty, wskakując jednocześnie na 4 pozycję w klasyfikacji wszystkich powiatów. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłki Nożnej Halowej Do Lat 15, które odbędą się w najbliższą sobotę. Powiat trzebnicki będzie w tej imprezie reprezentował Piast Żmigród jest więc szansa na wskoczenie na 3, a może nawet i na 2 miejsce w klasyfikacji powiatów.

Mistrzowie Dolnego Śląska w Siatkówce, a więc SMS Technisat Oborniki Śląskie wystąpił w następującym składzie: Paweł Frydrykowski, Krzysztof Gałuszka, Mateusz Płaneta, Vladimir Guyvan, Mateusz Sykała, Szymon Stanisławski, Kamil Sajdak, Mateusz Bury, Dawid Bernadek. Sztab zespołu tworzyli: Michał Ornatowski - trener, Zbigniew Gałuszka – prezes klubu, Jerzy Sieroszewski, Iga Kozińska.Wyniki grupy A:

Przedwojów - Zgorzelec 2-1
Dzikowiec - Oborniki Śl. 0-2
Przedwojów - Dzikowiec 2-0
Zgorzelec - Oborniki Śl. 1-2
Przedwojów - Oborniki Śl. 0-2
Zgorzelec - Dzikowiec 2-1

Wyniki grupy B:

Świdnica - Środa Śl. 2-0
Krzeczyn - Oława 2-0
Świdnica - Krzeczyn 2-1
Środa Śl. - Oława 0-2
Świdnica - Oława 2-1
Środa Śl. - Krzeczyn 1-2

Mecz o 3 miejsce w turnieju:

Przedwojów – Krzeczyn 0-2

Finał:

Oborniki Śląskie – Świdnica 2-0

Klasyfikacja końcowa Finału Dolnośląskiego:

1. SMS Technisat Oborniki Śląskie – powiat trzebnicki
2. GLKS Wektor Świdnica – powiat świdnicki
3. LZS Krzeczyn Wielki – powiat lubiński
4. LKS "Czarni" Przedwojów – powiat kamiennogórski
5. Rzemieślnik Last Pub Oława – powiat oławski
6. ARGOL Zgorzelec – powiat zgorzelecki
7. LZS Średzianin Środa Śląska – powiat średzki
8. Burza Dzikowiec – powiat kłodzki

Grzegorz Paryna

Galeria zdjęć - tutaj