Pizza Club samodzielnym liderem w Żmigrodzie

Minionej niedzieli rozegrana została 2 kolejka Żmigrodzkiej Ligi Futsalu bieżącego sezonu. Najwięcej emocji towarzyszyło konfrontacji Ogrodów Zimowych z Riki Tiki Prusice. Decydującego o podziale punktów gola prusiczanie zdobyli na 5 sekund przed końcem spotkania.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Meble Alek po raz pierwszy zaprezentowały się publiczności, gdyż tydzień wcześniej zespół ten pauzował. W pierwszych 25 minutach gry padł tylko jeden gol, a Boca Juniors był wyrównanym rywalem dla "meblarzy". W drugiej części gry załoga Boca Juniors eweidentnie opadła z sił, co wykorzystał rywal powiekszająć swój dorobek bramkowy. Ostatecznie mable Alek wygrały 8-1, a po dwa gole dla zwycięzców strzelili Krzysztof Wiktorowicz, Meczysłąw Chmielewski i Mateusz Olikiewicz. W drugim spotkaniu obeszło się bez niespodzianki, gdyż faworyzowana drużyna Pizza Club Rawicz pewnie wygrała z Piranią Radziądz 8-0, a hattricka zaliczył Kacper Kendzia. Ostatni mecz w tym diu zapowiadał sie najbardziej emocjonująco i tak też było. Ogrody Zimowe prowadziły w 31 minucie z Riki Tiki Prusice 4-1, ale prowadzenia nie potrafilo utrzymać do końca meczu. Prusiczanie w przeciągu trzech minut strzelili 3 gole i był remis 4-4. W 47 i 48 minucie gry Ogrody zdobyły dwie bramki i prowadziły 6-4. Ostatnie dwie minuty to niesamowite emocje i 2 gole Huberta Miary, który na 5 sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra doprowadził do wyrównania skutecznie egzekwując rzut karny. Ostatecznie pojedynek ten zakończył sie wynikiem 6-6, co niewątpliwie bardziej ucieszyło prusiczan, a niżeli żmirgodzian. Po tej serii spotkań samodzielnym liderem rozgrywek z kompletem 6 punktów jest Pizza Club Rawicz, a w klasyfikacji strzelców na prowadzebnie wysunął się Hubert Miara z Riki Tiki Prusice. W najbliższą niedzielę kolejne futsalowe emocje w Żmigrodzie i kolejne walki o punkty: Pizza Club Rawicz – Ogrody Zimowe (godz. 15.00), Pirania Radziądz – Boca Juniors (godz. 16.00), Meble Alek – Gospodartwo Rolne Sznajder (godz. 17.00).

Wyniki 2 kolejki:

Meble Alek – Boca Juniors 8-2(1-0)
Bramki dla Mebli Alek: Mieczysław Chmielewski 2, Krzysztof Wiktorowicz 2, Mateusz Olikiewicz 2. Wiktor Wiktorowicz 1, Damian Walczak 1.
Bramki dla Boca Juniors: Łukasz Pop 1, Mateusz Słomski 1.

Pizza Club Rawicz – Pirania Radziądz 8-0(4-0)
Bramki dla Pizzy Club: Kacper Kendzia 3, Sebastian Lorek 1, Rajmund Siecla 1, Arkadiusz Wojtyczka 1, Krzysztof Kendzia 1, gol samobójczy.

Ogrody Zimowe – Riki Tiki Prusice 6-6(2-0)
Bramki dla Ogrodów Zimowych: Grzegorz Mazurek 3, Tomasz Wacyra 1, Jakub Adamowicz 1, Erwin Łukawy 1.
Bramki dla Riki Tiki: Hubert Miara 4, Tomasz Figura 1, Paweł Gryz 1.