Żmigrodzki futsal wystartował

Minionej niedzieli wystartował nowy sezon w Żmigrodzkiej Lidze Futsalu. Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 7 ekip, które będą rywalizować do 2 lutego 2020 roku. Pierwsza kolejka już pokazała, że walka o tytuł mistrzowski będzie bardzo zacięta do samego końca.

Organizatorami rozgrywek są Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie oraz Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie tytuł mistrzowski wywalczył Bodex Żmigród, który do tegorocznych zmagań się nie zgłosił. Tym samym na pewno najpóźniej 20 lutego 2020 roku (wówczas odbędzie się ostatnia kolejka spotkań) poznamy nowego Championa. A na inaugurację sezonu 20119/2020 na trybunach żmigrodzkiej hali sportowej pojawiła się spora grupa kibiców, którzy mieli okazję sprawdzić formę sportową poszczególnych drużyn. W pierwszym meczu dobrze znany Boca Juniors rywalizował z debiutującym w Żmigrodzie zespołem Pizza Club Rawicz. Warto dodać, że gronie rawiczan występuje aktualny zawodnik III-ligowego Piasta Żmigród Filip Kendzia. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł dopiero w 17 minucie gry, a autorem trafienia był Rajmund Siecla. Warto dodać, że chwilę wcześniej groźnego urazu nabawił się Krzysztof Kendzia, ale obecne służby medyczny szybko zatamowały rozciętą głowę doświadczonego zawodnika. Po pierwszych 25 minutach gry rawiczanie prowadzili 4-0 i wiadomo było, że tego meczu już nie przegrają. Ostatecznie Pizza Club wygrał z Boca Juniors 11-2. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród zwycięzców był Kacper Kendzia, zdobywca 4 goli. W drugim niedzielnym spotkaniu Ogrody Zimowe wzmocnione III-ligowcem Grzegorzem Mazurkiem grały z Gospodarstwem Rolnym Sznajder. Ku zaskoczeniu widowni na dwubramkowe prowadzenie wyszli ci drudzy, ale z biegiem czasu liczna kadra Ogrodów Zimowych straty odrobiła i to z nawiązką. Znakomitą skuteczność w tym dniu zaprezentował Tomasz Wacyra, zdobywca 6 bramek. Ostatecznie jego ekipa wygrała 12-5, ale zespół GR Sznajder pokazał, że potrafi grać w futsal i będzie wymagającym przeciwnikiem dla każdego. Na koniec niedzielnej inauguracji sezonu debiutująca w Żmigrodzie drużyna Riki Tiki Prusice rywalizowała z Piranią Radziądz. Jak się okazało prusiczanie naszpikowani zawodnikami IV-ligowego Orła zgarnęli komplet punktów wygrywając 11-4. Najskuteczniejszym piłkarzem wśród zwycięzców był Paweł Gryz z ilością 5 goli, a jedno trafienie mniej zanotował Hubert Miara. W najbliższą niedzielę (od godz. 15.00) rozegrana zostanie 2 kolejka w której do gry wskoczy inny debiutant Meble Alek.

1 kolejka:
Pizza Club Rawicz – Boca Juniors 11-2(4-0)
Bramki dla Pizza Cllub Rawicz: Kacper Kendzia 4, Sebastian Lorek 3, Krzysztof Kendzia 1, Michał Gąsiorowski 1, Filip Kendzia 1, Rajmund Siecla 1.
Bramki dla Boca Juniors: Piotr Konopacki 1, Łukasz Pop 1.
Ogrody Zimowe – GR Sznajder 12-5(5-4)
Bramki dla Ogrodów Zimowych: Tomasz Wacyra 6, Piotr Łoskot 2, Bartosz Machi 1, Marcin Jarosz 1, Karol Bąk 1, Jakub Adamowicz 1.
Bramki dla GR Sznajder: Karol Tęcza 4, Jakub Leonowicz 1.
Riki Tiki Prusice – Pirania Radziądz 11-4(9-2)
Bramki dla Riki Tiki Prusice: Paweł Gryz 5, Hubert Miara 4, Artur Bąk 2.
Bramki dla Piranii Radziądz: Bartosz Kuriata 3, Łukasz Dytko 1.

Grzegorz Paryna