MISTRZOWSKI TYTUŁ I GEST BODEXU

Minionej soboty w Żmigrodzkiej Lidze Futsalu zapadły wszystkie ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019. Zapełniona po brzegi kibicami miejscowa hala sportowa przeżyła niezwykłe emocje sportowe. W decydującym spotkaniu o tytule mistrzowskim tryumfował Bodex, który nagrodę główną przekazał na cel charytatywny.

Sobotnie granie rozpoczęło się od dwóch spotkań w grupie srebrnej. W pierwszym z nich Pirania Radziąz zremisowała z Gospodarstwem Rolnym 3-3 i tym samym zaprzepaściła szansę awansu w tabeli końcowej o jedną pozycję wyżej. Z kolei w drugim meczu Orkan Borzęcin zwyciężył z Boca Juniors 3-2, a 3 punkty tej ekipie zapewnił gol Konrada Kokory zdobyty dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment, a więc pojedynki o 3 i 1 miejsce w końcowej klasyfikacji. Te dwa spotkania poprzedziły efektowne występy grupy tanecznej WM. W "małym finale" Smakosze grały z ZPK Oldboy Żmigród. Ci drudzy już w 3 minucie gry mogli uzyskać prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Oleś. Później gola dla Smakoszy strzelił Sebastian Polewiak, a do wyrównania doprowadził w ostatniej sekundzie pierwszej części meczu... bramkarz ZPK Odlboy Piotr Bilakiewicz, który skutecznie egzekwował rzut karny. Po zmianie stron Smakosze zdołali strzelić 2 gole i ostatecznie wygrali z najstarszą drużyną w lidze 3-2, zdobywając tym samym 3 miejsce i czek na 500 złotych od Hodowli Owczarków Niemieckich Dłogowłosych z Grodu Smoka. W końcu nadszedł czas na wielki finał. Po prezentacji Bodexu i Ogrodów Zimowych uczczono minutą ciszy Przyjaciół rozgrywek, którzy niestety zdecydowanie przedwcześnie i niespodziewanie odeszli do wieczności: Ś.P. Barłomieja Belcarza, Ś.P. Daniela Kabzę oraz Ś. P. Władysława Urama. Później nadszedł czas na rywalizację o tytuł mistrzowski. Jak się okazało był to mecz godny finału. Lepiej tę batalię rozpoczęli "Ogrodnicy", którzy objęli prowadzenie za sprawą Krystiana Barabacha. Niestety już w 10 minucie gry drużyna ta popełniła czwarty faul, tak więc każde następne przewinienie było już egzekwowane jako rzut karny dla przeciwnika. Wykorzystał to Bodex, który doprowadził do dwóch rzutów karnych, które wykorzystał Krystian Jajko i do przerwy prowadził 3-2. W drugiej części gry Mateusz Olikiewicz został ukarany czerwoną kartką za odepchnięcie rywala, a chwilę później skutecznym strzałem popisał się Tomasz Wacyra i było 3-3. W ostatnich fragmentach meczu Bodex zdobył jeszcze dwie bramki i ostatecznie zwyciężył 5-3. Po ostatnim gwizdku arbitra "Elektronicy" mogli świętować wywalczony tytuł mistrzowski i czeka na kwotę 1000 zł od sklepu internetowego Ihaa.pl. Ogrody Zimowe musiały zadowolić się 2 miejscem i czekiem 800 zł od Ihaa.pl. W uroczystej dekoracji wszystkich zespołów udział wzięli Burmistyrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Partnerzy rozgrywek: Bogdan Kowalczyk, Zbigniew Pogoda i Rafał Zagórski. Każdy zespół otzrymał pamiątkowy puchar z dyplomem. Ponadto organizatorzy rozgrywek, czyli Gmina Żmigród i ZPK Żmigród przyznali nagrody indywidualne. I tak królem strzelców z ilością 28 goli został Piotr Konopacki z Boca Juniors (statuetka i czek 350 zł od Ihaa.pl), a najlepszym bramkarze Piotr Bilakiewicz z ZPK Oldboy (statuetka i czek na 350 zł od Ihaa.pl). Z kolei najlepszym zawodnikiem Żmigrodzkiej Ligi Futsalu 2018/2019 został 16-letni Krzysztof Wiktorowicz z Orkana Borzęcin (statuetka i czek 500 zł od firmy Zbymet).

Wyniki 10 kolejki:

GR Sznajder – Pirania Radziądz 3-3(1-1)
Bramki dla GR Sznajder: Karol Tęcza 2, Michał Wojciechowski.
Bramki dla Piranii: Łukasz Dytko 2, Mateusz Muzyka.

Boca Juniors – Orkan Borzęcin 2-3(1-1)
Bramki dla Boca Juniors: Łukasz Pop, Łukasz Biegański.
Bramki dla Orkana: Mieczysłąw Chmielewski, Konrad Kokora, Marcin Pisula.

ZPK Oldboy – Smakosze 2-3(1-1)
Bramki dla ZPK: Przemysław Matusiak, Piotr Bilakiewicz.
Bramki dla Smakoszy: Paweł Bożykowski, Tomasz Lech, Sebastian Polewiak,

Bodex Żmigród – Ogrody Zimowe 5-3(3-2)
Bramki dla Ogrodów: Konrad Adamowicz, Tomasz Wacyra, Krystian Barabach.
Bramki dla Bodexu: Krystian Jajko 3, Sebastian Zagórski, Mateusz Olikiewicz.