Niespodzianka na inaugurację sezonu

Minionej niedzieli wystartował nowy sezon Żmigrodzkiej Ligi Futsalu. W pierwszej serii spotkań licznie zgromadzeni w miejscowej hali sportowej kibice mieli przyjemność „zapoznać” się z 8 drużynami, które zgłosiły się do rozgrywek. Najbardziej emocjonujący był pojedynek Bodexu z ZPK Oldboy Żmigród. „Starsi Panowie” skromnie, bo skromnie, ale pokonali ligowego faworyta.

Organizatorami tegorocznych rozgrywek są: Gmina Żmigród i Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie. Z kolei patronat honorowy sprawują: Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Bogdan Kowalczyk – właściciel sklepu internetowego „Ihaa.pl”. W gronie partnerów znaleźli się: Rafał Zagórski – wiceprzewodniczący rady Miejskiej w Żmigrodzie i właściciel Hodowli Owczarków Niemieckich Długowłosych „Z Grodu Smoka” oraz Zbigniew Pogoda – właściciel firmy „Zbymet”. O godz. 14.00 rozpoczął się pierwszy mecz nowego sezonu w którym Ogrody Zimowe rywalizowały z Gospodarstwem Rolnym Sznajder (zespół ten na prośbę swojego sponsora przybrał nową nazwę). Już w 2 minucie gry Marcin Palej dał prowadzenie Ogrodom, które jak się później okazało pewnie wygrały to spotkanie 11-3. Po cztery gole dla zwycięzców zaliczyli wspominany Marcin Palej i Tomasz Wacyra. W drugim meczu tego dnia Boca Juniors mierzyły się z Piranią Radziądz, która podobnie jak GR Sznajder jest absolutnym debiutantem w rozgrywkach futsalowych. Boca Juniors wygrali ten pojedynek 9-2, a skutecznością w ich szeregach błysnął Piotr Konopacki, który siedmiokrotnie pokonywał bramkarza Pirani. W trzecim spotkaniu Smakosze Żmigród grały z Orkanem Borzęcin. Oba zespoły znają się bardzo dobrze z wcześniejszych edycji rozgrywek, dlatego też wszyscy spodziewali się zaciętej batalii. Mecz ten lepiej rozpoczął Orkan, który wyszedł na prowadzenie już w 2 minucie po trafieniu Mieczysława Chmielewskiego. Jednak ambitni pozwala część tej konfrontacji należała już do żmigrodzian, którzy stopniowo powiększali swój dorobek bramkowy. Ostatecznie Smakosze wygrali 6-1, a wielka w tym zasługa Roberta Kaźmierczaka, który zdobył dla swojej ekipy aż 5 goli. Jak się okazało najwięcej emocji przyniósł ostatni mecz tej kolejki w który to faworyzowany Bodex Żmigród grał z ZPK Oldboy Żmigród. Niestety w ekipie „elektroników” w tym dniu brakowało kilku kluczowych piłkarzy, co skrupulatnie wykorzystali „starsi panowie”. Decydująca o losach spotkania była akcja z 7 minuty. Mariusz Bączek popisał się indywidualnym rajdem i z 8 metrów posłał futbolówkę do bramki przeciwnika. Do ostatniego gwizdka sędziego spotkanie to było bardzo emocjonując, a więcej okazji strzeleckich miał Bodex. W załodze ZPK Oldboy brylował jednak bramkarz Piotr Bilakiewicz, który kilkukrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami, ratując swój zespól przed utrata gola. Ostatecznie po 40 minutach gry ZPK Oldboy wygrał z Bodexem 1-0.

4 gole – Tomasz Wacyra, Marcin Palej|
1 gol – Krystian Barabach, Kacper Denis, Piotr Kaczawko, Michał Masłowski, Tomasz Kowalczyk, Paweł Woźniak, Adrian Dudek, Łukasz Dytko, Yurii Ohera, Sebastian Polewiak, Mieczysław Chmielewski, Mariusz Bączek.