CZERWCOWY DZIEŃ KOLARSTWA W ŻMIGRODZIE

Gmina Żmigród 16 czerwca bieżącego roku będzie gospodarzem dwóch wyścigów kolarskich – zawodowego Grand Prix Doliny Baryczy oraz amatorskiego z cyklu Via Dolny Śląsk. Już teraz miłośnicy kolarstwa szosowego mogą zgłaszać się do tych zmagań.

Burmistrz Robert Lewandowski kładzie wielki nacisk na realizację inwestycji w postaci budowy ścieżek rowerowych na terenie Gminy Żmigród. Jednak w parze z budową idzie promocja turystyki rowerowej. Stałymi punktami tej odmiany aktywnego wypoczynku są Rajdy Rowerowe oraz kolarska czasówka indywidualna oraz w jeździe parami Road Maraton. W tym roku Żmigród już po raz trzeci będzie również gospodarzem zawodowego, międzynarodowego wyścigu kolarskiego Grand Prix Doliny Baryczy oraz amatorskiego z cyklu Via Dolny Śląsk. Zmagania te odbędą się w sobotę (16 czerwca), ale już teraz dopinane są kwestie organizacyjne. W tym dniu w godz. 9.30-14.30 na terenie Gminy Żmigród nastąpi zmiana organizacja ruchu drogowego dlatego też już teraz organizatorzy współpracują z miejscową Policją, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz MZGK. Logistyczne zabezpieczenie całej trasy jest priorytetem przy organizacji zmagań kolarskich, dlatego też na te kwestie kładziony jest wielki nacisk. Wszystkich zainteresowanych miłośników dwóch kółek informujemy, że można zgłaszać się do zawodów na stronie internetowej www.viadolnyslask.pl, bądź w dniu zawodów w Biurze znajdującym się na żmigrodzkim targowisku. W tym roku kolarze amatorzy będą mieli do wyboru udział na dwóch dystansach: mini – 36 km oraz maxi – 90 km. Biuro zawodów będzie znajdowało się na targowisku „Mój Rynek” w Żmigrodzie, natomiast start, meta, stanowisko sędziowskie, scena do dekoracji zawodników oraz catering w miejscowym rynku. Tak więc szykuje się w Żmigrodzie prawdziwe kolarskie święto! Już teraz zapraszamy zarówno do udziału, jak i dopingowania miłośników kolarstwa!

TERMIN IMPREZY/DYSTANSE:

16 czerwca 2018, Żmigród
Dystans Mini – 36 km
Dystans Maxi – 90 km

PROGRAM IMPREZY:

godz. 6.00 – przyjmowanie zgłoszeń ul. Poznańska „Targowisko Żmigród”
godz. 9.30 – start Rynek
godz. 12.30 – zakończenie wyścigu
godz. 11.00 -13.30 – posiłek regeneracyjny Rynek
godz. 13.15 – dekoracje /scena główna Rynek/

WARUNKI UCZESTNICTWA I ROZGRYWANIA ZAWODÓW:

Zgodnie z regulaminem umieszczonym na www.viadolnyslask.pl

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI:

tel.: (48) 537 615 815
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internet:
http://www.viadolnyslask.pl

Grzegorz Paryna