Zapraszamy na spływ kajakowy

Wiosna rozkręciła się nam na dobre, a to oznacza, że należy korzystać z różnych form aktywnego wypoczynku. Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Gminy Żmigród i nie tylko wychodzi po raz kolejny Zespół Placówek Kultury, który szykuje kilka ciekawych ofert spędzania wolnego czasu w towarzystwie „Matki Natury”, która na terenie Gminy Żmigród jest wyjątkowa i bardzo urokliwa. Tym razem Dyrektor ZPK Żmigród Dariusz Skiba z wielką przyjemnością zaprasza na dwa spływy kajakowe rzeką Barycz, które odbędą się 13 i 19 maja bieżącego roku! Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest integracja lokalnego społeczeństwa oraz popularyzacja szklaku kajakowego rzeki Barycz. Masz ochotę na spędzenie czasu w korycie rzeki znajdującej się na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” wśród bogatej natury i ptactwa wodnego? Masz ochotę na przeżycie niezapomnianej przygody z nieprzewidywalnym scenariuszem? Chcesz przepłynąć kajakiem 20 kilometrów z Sułowa do Żmigrodu? Czy masz ochotę na wspólną analizę tej wyprawy przy pieczonej kiełbasce z ogniska? Jeśli tak, to nie wahaj się i szybo zgłoś swój udział, bo ilość miejsc jest ograniczona. Oficjalne zakończenie spływu odbędzie się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Czytaj więcej: Zapraszamy na spływ kajakowy

V Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich

7.04.2018 r. w Pęgowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich. W turnieju brało udział 194 zawodników z całej Polski, w tym 32 kobiety, 164 zawodników z rankingiem FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa). Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund. Z Gminy Żmigród w mistrzostwach brało udział 3 zawodników: Krzysztof Bartoszek z Radziądza, Jacek Ćwikliński ze Żmigrodu oraz Kacper Kucharski ze Żmigrodu.

Jacek Ćwikliński

Mistrzostwa Strefowe za Nami

Minionej niedzieli żmigrodzka hala sportowa po raz kolejny tej zimy wypełniła się miłośnikami tenisa stołowego. Tym razem powodem takiej sytuacji były Mistrzostwa Strefowe rozgrywane w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Strefowe za Nami

Zapraszamy na Turnieje Szachowe

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy na Powiatowe Turnieje Szachowe, które odbędą się w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminach oraz na plakacie poniżej.

Regulamin (Indywidualne) - tutaj
Regulamin (drużynowe) - tutaj 

 

Żmigród szykuje się do święta kolarskiego

W piątek ( 9 lutego) w siedzibie Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie organizacyjny dotyczące Międzynarodowego Zawodowego Wyścigu Kolarskiego „Grand Prix Doliny Baryczy XXVI Memoriał J.Grundmanna i J. Wizowskiego”. Gmina Żmigród po raz trzeci z rzędu będzie współorganizatorem tych kolarskich zmagań.

Czytaj więcej: Żmigród szykuje się do święta kolarskiego