Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu coraz bliżej

W pierwszą niedzielę października w Rudzie Żmigrodzkiej odbędzie się święto karpia i lasu. Jak co roku na stoiskach zakupić będzie można m.in. produkty lokalne, produkty ze znakiem "Dolina Baryczy Poleca", rybę w róznej postaci, rękodzieło.

Nadleśnictwo Żmigród  przygotuje warsztaty edukacyjne "Las dobry z natury" o następującej tematyce:
- „Las dla zdrowia” - las jako źródło surowców dla przemysłu farmaceutycznego i zielarskiego z możliwością wykonania własnej mieszanki ziołowej.
- „Las dla urody” - las jako źródło surowców dla przemysłu kosmetycznego z możliwością wykonania mydełka.
„Las dla kondycji” – gra ruchowa „W lesie”
„Las dla smaku” - las jako źródło pożywienia z możliwością degustacji potraw na bazie surowców leśnych (dziczyzna, owoce leśne, grzyby)
„Las dla bioróżnorodności” – wystawa „Reintrodukcja sokoła wędrownego”, stoisko z żywymi ptakami drapieżnymi.
„Drewno jest z lasu” – wystawa „Dlaczego drewno?”, gra logiczna „Drewno i Ty”, wykonywanie postaci przyjaciela lasu z drewnianych łyżek.
Odbędzie się również IV już edycja konkursu kulinarnego "Carpie Iem", gdzie swoje zdolności kulinarne zaprezentują kucharze amatorzy. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. W tym roku na scenie oprócz lokalnych artystów wystąpi zespół z Poznania Robert Wojciechowski Band.  

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu odbywa się w ramach cyklu Dni Karpia w Dolnie Baryczy. Jest to jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy i odbywa sie już po raz 14! W tym roku zaplanowano ponad 80 wyjatkowych wydarzeń!

PODCZAS WYDARZENIA ODBĘDZIE SIĘ ZBIÓRKA CHARYTATYWNA NA REHABILITACJĘ NATALII DAROWSKIEJ!!! KAŻDA ZŁOTÓWKA MA WIELKĄ MOC!! POMAGAJMY!!

Zapraszamy do zapoznania sie z plakatem.