Park Linowy i Rower Miejski wystartuje w piątek!

Już w najbliższy piątek (24.05.2019) mieszkańców Gminy Żmigród czekają dwie nie lada atrakcje, gdyż Burmistrz Robert Lewandowski oficjalnie otworzy dwie nowe inwestycje sportowo-rekreacyjne. Projekty „Rower Miejski Ż-BIKE” oraz Park Linowy będą do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i turystów.

„Rower Miejski Ż-BIKE” co to takiego? Otóż każdy, kto tylko będzie miał ochotę na przejażdżkę rowerową będzie mógł skorzystać z roweru miejskiego. Jednoślady będą miały swoje stacje w Żmigrodzie: Zespół Pałacowo-Parkowy, Rynek, Park&Ride, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz przy skrzyżowaniu ul. Willowej z ul. 1 Maja. Na każdej stacji będzie 5 rowerów, które będzie można wypożyczyć i odstawić na tej samej lub innej stacji rowerowej. Każdy z rowerów ma zamontowany sygnał GPS dzięki czemu będzie cały czas monitorowany. Szczegółowy instruktaż użytkowania prezentujemy na załączonej grafice.

Drugi z nowych projektów Gminy Żmigród, to wyczekiwany Park Linowy. Dwupoziomowa atrakcja ze stalową konstrukcją, licznymi platformami, przejściami, no i oczywiście słynnymi tyrolkami. Korzystać z Parku Linowego będzie można tylko i wyłącznie przy obecności wykwalifikowanych Instruktorów. W pierwszy dzień użytkowania, a więc w najbliższy piątek Park Linowy będzie bezpłatny o co zadbał Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski. Pierwsza z inwestycji, a więc „Rower Miejski” swoje uroczyste otwarcie będzie miała w piątek o godz. 11.00 w samym rynku. Następnie główny sternik ziemi żmigrodzkiej wraz z zaproszonymi gośćmi przejedzie na jednośladzie do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Parku Linowego. Zachęcamy wszystkich żmigrodzian i turystów do korzystania z nowych inwestycji rekreacyjno-sportowych.

Grzegorz Paryna