Cztery godziny dla rodziny w Żmigrodzie

Dnia 13.05 na żmigrodzkim rynku odbył się I Gminny Dzień Rodziny, który jak się okazało cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Żmigrodu.

Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie w partnerstwie z Zespołem Placówek Kultury, który wspomógł ten dzień od strony technicznej, scenicznej i nagłośnieniowej. O godzinie trzynastej na scenie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez dwie główne organizatorki, czyli Panią Ewelinę Kondracką – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie oraz Panią Martę Możdżeń-Kłos – Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie. Głos podczas oficjalnego otwarcia zajął również Pan Zdzisław Średniawski – Burmistrz Gminy Żmigród. Na rynku dostępnych było mnóstwo atrakcji dla rodzin. Darmowe kiełbaski, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce, plac zabaw. Organizatorzy wyznaczyli cztery strefy: "DLA DZIECKA”,  "DLA MAMY”,  "DLA TATY”,  "DLA BABCI I DZIADKA” w których każdy znalazł coś dla siebie. Mamy mogły zadbać o urodę, tato zagrać w piłkarzyki, dziecko mogło rozwijać swoje plastyczne zdolności, zaś babcia z dziadkiem zajęli się troszkę swoim zdrowiem. I to wszystko za darmo!
Na scenie odbył się przegląd Rodzinnego Karaoke. Każdy występujący zespół otrzymał rodzinny voucher do wrocławskiego ZOO. Następnie na scenie zaprezentował się zespół HUMOERK przy akompaniamencie Pana Jana Łobockiego na akordeonie, podopieczni instruktorki wokalnej Izabeli Możdżeń. Kulminacyjnym punktem imprezy był „Turniej Pokoleń, w którym udział wzięło 10 drużyn. Walka była zacięta, ponieważ nagrodą główną był rodzinny voucher do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Na scenie zaśpiewali również podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego, przygotowani przez Panią Katarzynę Łyczko. Następnie zagrał zespół Stars of Melody, przygotowany przez swoją instruktorkę wokalną Izabelę Możdżeń a towarzyszył im zespół City Band. Zespół zaprezentował swoje najlepsze hity, które porwały widownię do wspólnego śpiewania. Podczas finałowej piosenki nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi Żmigrodu, która w tym dniu stworzona była z odciśniętych dłoni żmigrodzkich rodzin. Tego dnia na rynku spotkało się mnóstwo pokoleń. Żmigród pokazał, że z rodziną nie wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu!

Zdjęcia wykonała fot. Aleksandra Rudnicka.

Izabela Możdżeń