Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny już za nami!

  W niedzielę 25.03.2018 r. na żmigrodzkim rynku odbył się „ŻMIGRODZKI JARMARK WIELKANOCNY”. Zamówiona pogoda jak najbardziej dopisała i bardzo sprzyjała rodzinnym spacerom. Od samego rana zjechało się do Żmigrodu wielu wystawców, którzy kusili swoimi stoiskami wielkanocnymi.

  Tego dnia na mieszkańców czekały stoiska wypełnione świątecznymi ozdobami oraz pysznymi potrawami. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla dzieci, zabawki, balony, wata cukrowa, rzuty do puszki, konkursy z maskotkami i wiele innych. Koła Gospodyń Wiejskich z produktami lokalnymi, kawa, herbata, ciasto, wypieki, ryba wędzona, kiełbasa wędzona, miody, swojskie sery, rękodzieło, biżuteria, ozdoby, wyroby z drewna to tylko mała część tego, co można było nabyć tego dnia na żmigrodzkim rynku. Na scenie nie zabrakło występów lokalnych artystów. Całą imprezę otworzył, energiczny zespól Stars of Melody & City Band, prowadzony przez instruktorkę wokalną Izabelę Możdżeń. Zespół wykonał skrócony program ze słynnego koncertu „Garnitury zrzucają i dla kobiet śpiewają”, zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie "Zielona Dolina", które wystawiły wzruszający spektakl połączony ze wspólnym śpiewem wychowawców. Kolejnym zespołem, który zaprezentował się na scenie to DYSZEL czyli zespół prowadzony przez znanego, lokalnego muzyka Bogdana Michała Syka. Zaśpiewały Panie ze Stowarzyszenia Humorek, prowadzone przez instruktora wokalnego Izabelę Możdżeń a akompaniował im na akordeonie Pan J. Łobocki. Podczas całego dnia odbyły się dwa konkursy zorganizowane przez Stowarzyszenie Klubu Seniora HUMOREK. Konkurs na „Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną” a wygrał go Żmigrodzki Uniwersytet III Wieku. Drugie miejsce zajęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karnicach, trzecie miejsce otrzymała Pani Małgorzata Osak. W konkursie wzięli udział: KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KĘDZIACH, STOWARZYSZENIE KLUBU SENIORA "HUMOREK", KRYSTYNA HALAT, DOROTA KRZYWIECKA, PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO W ŻMIGRODZIE, ZESPÓŁ SZKÓŁ DWUJĘZYCZNYCH W ŻMIGRODZIE, ZOFIA PĘKOWSKA, TERESA PODLEWSKA, MIECZYSŁAWA OSAK. Drugi konkurs to „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”, który wygrały Panie ze Stowarzyszenia Klubu Seniora HUMOREK. Drugie miejsce zajęła Mieczysława Osak a trzecie miejsce Żmigrodzki Uniwersytet II Wieku. W konkursie wzięli udział: KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KĘDZIACH, KOŁOGOSPODYŃ WIEJSKICH W KARNICACH, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W ŻMIGRODZIE, ARKADIUSZ KAWECKI, PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO W ŻMIGRODZIE. Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo serdecznie gratulujemy! Nagrodami za pierwsze trzy miejsca były dyplomy oraz czeki pieniężne, które ufundowała Gmina Żmigród. Jednym słowem było wspaniale. Nie pozostaje nic, tylko zaprosić na kolejny „Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny”, który odbędzie się już za rok! Całą imprezę poprowadził Pan Krzysztof Szubert - dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia bardzo szczegółowej fotorelacji wykonanej przez fot. Aleksandrę Rudnicką oraz Roksanę Kowalińską.

A kto nie był - niech żałuje…

Izabela Możdżeń