Oddaj krew ! Uratuj życie !

Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu ponownie złączy swoje siły w niezwykle pomocnym celu. W poniedziałek 7 sierpnia bieżącego roku żmigrodzianie ponownie będą mogli zdać krew, która jest niezwykle potrzebna w polskich szpitalach.

Przypomnijmy, że pierwsza akcja krwiodawstwa w Żmigrodzie w bieżącym roku kalendarzowym odbyła się w ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wówczas do żmigrodzkiego Zespołu Placówek Kultury zgłosiło się 41 osób, a 25 oddało krew. Za ten niezwykle szlachetny gest dziękujemy wszystkim odważnym Bohaterom! Organizatorzy akcji potwierdzają i już teraz zapraszają na kolejne oddawanie krwi, które odbędzie się 7 sierpnia bieżącego roku w Krwiobusie na placu obok Biblioteki Publicznej. Wszyscy Dawcy, którzy zdecydują się ratować życie pacjentów w polskich szpitalach mogą zgłaszać się w godz. 8.30-12.30. Oprócz poczucia dumy i satysfakcji, każdy Bohater ma dodatkowe przywileje:
- gadżet promocyjny od RCKiK we Wrocławiu
- dzień wolny od pracy
- bezpłatne wyniki badań
- 8 czekolad, soczek, wafelek
- po 3 oddaniu bezpłatna „krew karta”


Co należy zrobić przed oddaniem krwi:
- dobrze się nawodnić
- zjeść lekki posiłek
- być wypoczętym
- mieć dokument tożsamości ze zdjęciem
- mieć chęci J

Informacje kto może oddawać krew i najczęściej zadawane pytania: http://www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-Najczesciej-zadawane-pytania-11-3.html
PRZYJDŹ, ODDAJ KREW I URATUJ ŻYCIE!
Grzegorz Paryna