Repertuar

Repertuar

Filmowy Marzec

Jak co miesiąc zapraszamy na DARMOWE projekcje filmowe w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury!
Projekcje odbywają się we wtorki i piątki popołudniu (17:00 - filmy dla dzieci, 19:00 - filmy dla młodzieży i dorosłych), a także w soboty rano (10:00 – filmy dzieci).

Pierwszą propozycją skierowaną do młodszych widzów jest opowieść o dwóch mroźnych złoczyńcach DC, Mister Freeze i Pingwin, dosłownie zostawiają Gotham City na lodzie oraz zamieniają Bane’a, Clayface’a i Killer Croca w gigantyczne mutanty. Batman i Green Arrow, wyposażeni w pancerze gigantycznych robotów, muszą zjednoczyć siły w walce o przeznaczenie Gotham. Przygotuj się na kolosalne wrażenia przepełnione niebezpieczeństwem, intrygami i akcją!

Kolejna opowieść jest o przesympatycznych ptakach. Wszystkie dzieci wiedzą, że dzieci przynoszą bociany. Przynajmniej kiedyś tak było. Teraz bociany zajmują się dostarczaniem przesyłek dla Cornerstore.com - światowej firmie specjalizującej się w sprzedaży internetowej. Najlepszym pracownikiem-kurierem jest Junior. Wkrótce ma dostać awans za swoją ciężką pracę. Przez przypadek uruchamia jednak maszynę produkującą dzieci...

Trzecią pozycją jest bajka, która pokazuje dzieciom, że nauka to przede wszystkim dobra zabawa, pełna ekscytujących odkryć, eksperymentów i spostrzeżeń. Wybierzcie się w intergalaktyczną podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych, wyszkoloną do zadań specjalnych. Orzeł, przywódca Kosmolotów, wraz ze swoją drużyną, zabierze Was w zapierającą dech w piersiach wyprawę po Układzie Słonecznym.

Ostatnią propozycją będzie przygodowa opowieść dla całej rodziny. Fantastyczna animacja, zwariowane tempo, lotni bohaterowie i uskrzydlający humor. Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą… na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy) pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Są Państwo ciekawi jak potoczy się ta historia? Zapraszamy na film do Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury.

Nie zapomnieliśmy również o starszych widzach, dla których mamy 3 tytuły filmowe.

Na początek zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć podczas walentynek trzeciej odsłony komedii romantycznej uwielbianej na całym świecie. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach głównej bohaterki, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Od premiery pierwszej filmowej części minęło 14 lat, Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget idzie z czasem!

Kolejne dwie propozycje to thrillery.

Trzecia część sagi o przygodach profesora Roberta Langdona. Tym razem światowej sławy specjalista w dziedzinie symboli, budzi się w szpitalnym łóżku we Florencji. Nie wie gdzie się znajduje, jak tam trafił - po prostu nic nie pamięta. W swojej marynarce znajduje tajemniczy przedmiot. Nie jest jednak w stanie go dokładnie zbadać, bo ktoś usiłuje go zabić. W dużym pośpiechu ucieka ze szpitala. Towarzyszy mu młoda lekarka. Razem z nią spróbuje rozwikłać kolejną zagadkę podążając śladem zawartych w słynnym poemacie Dantego.

Ostatnim filmem jaki zobaczymy w marcu jest ekranizacja bestselerowej powieści ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Rachel to samotna kobieta, odkąd rozstała się z mężem, a ten znalazł inną kobietę, z którą ma dziecko. Nie radząc sobie sama ze sobą zaczyna zaglądać do kieliszka. Mimo wszystko próbuje jakoś pozbierać się. Codziennie dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Podróżując pociągiem spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Zaczyna też obsesyjnie podglądać pewną parę. Nadaje im imiona i zaczyna snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia…

W marcu dodatkowo zapraszamy na specjalne seanse z okazji Dnia Kobiet
8.03.2017 godz. 17:00 oraz 11.03.2017 godz. 14:30.  

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT FILMÓW W ŻMIGRODZKIM OŚRODKU KULTURY (GABLOTA NA BUDYNKU ŻOK I PRZY WEJŚCIU DO BIBLIOTEKI) ORAZ POD NR TEL. 71 385 27 58

Seanse odbywają się w sali filmowej ZPK, 1 piętro i są BEZPŁATNE!

WIĘCEJ O FILMACH - TUTAJ

Repertuar do pobrania


styczeń 2017 - pobierz
grudzień 2016 - pobierz
listopad 2016 - pobierz
październik 2016- pobierz
wrzesień 2016 - pobierz
czerwiec 2016 - pobierz
maj 2016 - pobierz
kwiecień 2016 - pobierz
marzec 2016 - pobierz
luty 2016 - pobierz
styczeń 2016 - pobierz
grudzień 2015 - pobierz

Pierwsza propozycja skierowana jest dla całej rodziny i opowiada nam niezwykłą historię o przyjaźni. Pewien rzeźbiarz od lat opowiada dzieciom o złowrogim smoku, który mieszka w lesie blisko wybrzeża. Ma on córkę o imieniu Grace, która pracuje jako leśnik i która uważa opowieści ojca jedynie za bajki. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje ona małego Pete'a. Dziesięciolatek mówi, że mieszka sam w lesie, a jego przyjacielem jest smok o imieniu Elliott. Wszystko wskazuje na to, że jest to smok z opowiadań rzeźbiarza. Grace chce się dowiedzieć skąd wziął się Pete i jaka jest prawda o smoku.

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest niezwykła historia „pupilków” domowych. Zabawna animacja o tym co robią zwierzęce pupile ludzi, gdy zostawia się ich same w domu. Kto myśli, że kochane zwierzaki tylko i wyłącznie tęsknią za swoimi panami, jest w sporym błędzie. Zwierzęta prowadzą swoje własne życie, pełne przygód i dobrej zabawy. Jedyne co ważne dla nich, to żeby o ich poczynaniach nie dowiedzieli się ich właściciele.

Bohaterami ostatniej propozycji na luty są patki-nieloty znane wszystkim z kultowych gier na smartfony. To hitowa gra, w którą grają już miliardy ludzi na całym świecie. Czas więc było przenieść bohaterów gry: dowódcę stada - Reda, niebieskie ptaki – Jaya, Jake’a i Jima, szybkiego jak wiatr Chucka i nieco wybuchowego Bomba na ekran. Zamieszkiwana przez kolorowe ptaki-nieloty wyspa, przestaje być rajem, gdy przybywają na nią zielone świnki...

Z kolei dla nieco starszych mamy komedię romantyczną. Nie każda kobieta ma szczęście w miłości. Na pewno należy do tego grona Martha. I kiedy w końcu poznaje faceta swoich marzeń, wszystko się zmienia. Okazuje się bowiem, że jej wybranek jeszcze do niedawna pracował jako płatny zabójca. A jego byli zleceniodawcy nie chcą o tym zapomnieć...

Ostatnią propozycją na luty jest film kina akcji. Grupa tzw. „Samobójców” to zbieranina łotrów, którzy nie mają już nic do stracenia. Ale właśnie tacy ludzie mogą być skuteczni. Przynajmniej tak uważa Amanda Waller - oficer amerykańskiego wywiadu. Dała im najnowocześniejszą broń jaką dysponuje rząd i wysłała na straceńczą misję jaką jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Tylko czy członkowie samobójczego legionu dadzą z siebie wszystko, gdy poznają prawdę, że zostali wybrani nie dlatego, że mają szansę wygrać, ale dlatego że nikt po nich nie będzie płakał jak zginą.

Żródło www.filmweb.pl